PRVA LIGA SRBIJE Dva remija po meri gostiju

Dalibor Tomasevic

,

Detalj sa utakmice Radnički - Jagodina (Foto: FK Radnički1922/Instagram)

Obe utakmice subotnjeg programa 12. kola Prve lige završene su rezultatom 1:1. Nije viđen preterano kvalitetan fudbal, a gosti odlaze kući zadovoljniji ishodom.

Na meču Bačka – Inđija, naša kladionica nudi kvotu 3.20 za igru 1-1.

Sloga je bila pod imperativom pobede protiv Železničara i to se u velikoj meri osetilo u igri. Stegnuto, po malo i nervozno, delovali su izabranici Borisa Bunjaka. Tu treba tražiti razloge nekoliko promašenih dobih prilika u prvom poluvremenu. Najzreliju u 14. minutu imao je Dragoljub Anđelković, ali je golman gostiju Lučić dobro intervenisao. Početkom drugog poluvremena Sloga je ipak došla do željenog vođstva. Vidović je odlično izvedeo slobodan udarac, a najprisebniji u kaznenom prostoru gostiju bio je štoper Marko Mihajlović. Probudio se i Železničar, preuzeo je inicijativu i to mu se isplatilo u 73. minutu. Mladi napadač Stanić uputio je kvalitetan centaršut, a rezervista Luka Stojanović je matirao Andrijanića. Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, tako da slađi bod odlazi u Pančevo. Sloga ostaje veoma ugrožena u zoni ispadanja.
U toj zoni je i Radnički iz Sremske Mitrovice posle današnjeg remija na svom terenu protiv Jagodine. Ekipa Dušana Kljajića nije uspela da zadrži prednost stečenu u 34. minutu posle autogola Stojanovića. U 60. minutu Jagodina je izjednačila, a strelac je bio Vladimir Petrović. Radnički ostaje na samo dve ostvarene pobede i nalazi se na pretposlednjem mestu. Jagodina igra sasvim dobro ove sezone i posle danas osvojenog boda zauzima peto mesto na tabeli.