MaxBet Sport

Ovo je pojednostavljena verzija strane. Idi na originalni članak.

Batler sačuvao Zvezdi mir pred duplo kolo Evrolige, prekinuta serija poraza od Subotičana

Stefan Miljenović (Foto: Starsport/Peđa Milosavljević)

Ostao je poraz u večitom derbija u glavama crveno-belih. Pritom, naspram sebe su imali ekipu koja ih je pobedila u prethodna četiri meča. Novi neuspeh bi označio period krize, kad joj vreme nije. Crvena zvezda je uspela ubedljivo da savlada Spartak – 93:77 (23:26, 24:19, 27:17, 19:15).

O tragovima evroligaškog poraza, svedoči uvod. Sjajno je ekipa Vlade Jovanovića otvorila utakmicu. Posle nepuna tri minuta stekla je dvocifrenu prednost (13:3), a na polovini prve četvrtine, trojkom Drobnjaka i maksimalnih 21:9.

POVRATAK POSLE LOŠEG POČETKA

Tek tada se trgla Zvezda i tim Saše Obradovića se polako primicao, do minus tri na prvoj dužoj pauzi. Važnu ulogu je u tim trenucima imao Džered Batler.

Ipak, Spartak je nastavio onako kako je i počeo. Serijom 8:0 poveo je 35:25. Odbrana domaćina nije ni postojala, ali i napad je, kao u poslednje vreme, bio krajnje problematičan.

Hapoel Tel Aviv – Crvena zvezda: Novo teško gostovanje posle derbija u Areni

Još jednom su se vratili crveno-beli. Posle odličnih mini rola Miljenovića, Davidovca, Izundua i Nvore stigli su do egala, a pet sekundi pre velikog odmora, trojkom Batlera i do vođstva na poluvremenu (47:45).

Džered Batler (Foto: Starsport/Peđa Milosavljević)

Upravo je Batler sa osam poena bio najefikasniji u tom delu meča. Mladi Miljenović, koji je i pokrenuo preokret je odigrao veoma dobro i posle 20 minuta košarke imao sedam poena. Miler-Mekintajer, Izundu i Nvora ubacili su po šest, Davidovac i Motiejunas po pet poena. Na drugoj strani, sjajan je bio Drobnjak sa 13 poena.

AMERIKANCI U GLAVNIM ULOGAMA

Imao je Obradović šta da kaže izabranicima u pauzi, pa je Zvezda drugo poluvreme otvorila serijom 8:0, u kojoj je glavnu reč imao Miler-Mekintajer za 55:45.

Odželej o poslednjem napadu: Imali smo nacrtanu akciju za bočni aut, ali su nam uništili plan

Uspeo je gost da priđe na 63:60 trojkom Bodrožića,  ali je na isti način odgovorio Batler. Upravo je on ličnom mini serijom 5:0 vratio domaćinu dvocifreni višak (72:62). Posle ukradene lopte Odželeja, Nvora je doneo maksimalnih plus 12 uoči završnih 10 minuta.

Tada je i prelomljena utakmica i Zvezda je upisala trijumf, iako brojke na semaforu pobedu opisuju lakšom nego što je bila. Slede Hapoel u gostima i Virtus kod kuće, pa mali odmor od evroligaških obaveza. Biće ih još mnogo.

CRVENA ZVEZDA – SPARTAK 93:77

Dvorana: „Aleksandar Nikolić“. Sudije: Miloš Koljenšić, Marko Juras, Vladimir Jevtović.

CRVENA ZVEZDA: Miler-Mekintajer 12, Miljenović 13 (6 sk, 2 uk), Grejem 4, Batler 18 (3-3 za tri), Davidovac 5, Izundu 10 (7 sk), Motiejunas 7, Nvora 10 (6 sk), Odželej 8, Dos Santos 6.

SPARTAK: Banjac 4, Drobnjak 15, Henlan 10, Momirov 3, Kenedi 18, Medarević 9, Tompson 7, Ilić 4, Bodrožić 7, Rebić, Mladenović -.

ABA liga, 10. kolo

Petak

Split – Igokea 98:93 – produžetak

Mega – Zadar 90:89

Subota

Ilirija – Budućnost 66:86

Borac – Studentski centar 89:82, produžetak

Cedevita Olimpija – Bosna 89:73

Nedelja

Crvena zvezda – Spartak 93:77

21.00 FMP – Partizan

Petak, 19. decembar

18.30 Kluž – Krka

Standings provided by Sofascore