Ajaksov novi korak ka tituli, Tadić opet strelac

,

Teškom mukom Ajaks je upisao nova tri boda. “Kopljanici” su u nedelju kao gosti u 28. kolu Eredivizije savladali Herenven sa 2:1 (1:1).

ČEMPIONŠIP: Kvota u MaxBetu na trijumf Midlzbroa protiv Votforda je 3.15.

Domaćin je prvi poveo, u 27. minutu preko Van Bergena, ali amsterdamski velikan je ipak uspeo da preokrene. Ogromne zasluge za to idu i na račun srpskog reprezentativca Dušana Tadića.

Kapiten Ajaksa je bio strelac gola za 1:1. Pogodio je u 36. minutu iz jedanaesterca.

Kasnije je, u drugom poluvremenu, njegov tim uspeo da preokrene. Martinez je u 61. minutu prosledio loptu do Sebastijana Alera, koji je bio precizan za konačnih 2:1.

Tadiću je to bio 14. gol u Erediviziji ove sezone, a zabeležio je i 12 asistencija. Ajaks je i dalje ubedljivo prvi na tabeli sa 11 bodova više i utakmicom više od PSV Ajndhovena.