NEMAČKA

AJNTRAHT ODOLEO U LAJPCIGU Jović bez gola i na sedmom uzastopnom meču

,

Filip Kostić, koji je protiv Lajpciga "namestio" Joviću najbolju šansu (Foto: Beta/AP)

Navijači Lajpciga i Ajntrahta neće biti zadovoljni posle 25. kola Bundeslige. Njihovi timovi su odigrali samo nerešeno na Red Bul areni – 1:1 (0:0).

BUNDESLIGA: Kvota u MaxBetu na pobedu Hofenhajma protiv Štutgarta je 2.70.

Sa ovim bodom definitivno je zadovoljniji gostujući tim, koji je morao da juri zaostatak u nedelju. Posle relativno miroljubivog prvog poluvremena, “bikovi” su sjajno ušli u nastavak i već u 47. minutu je Emil Forsberg doneo prednost Lajpcigu. Uspeo je Šveđanin da izbegne ofsajd zamku pošto se na levoj strani uspavao Ndika.

U nastavku je Ajntraht zaigrao malo bolje, a većina njegovih napada je išlo preko srpskog reprezentativca Filipa Kostića, koji je odigrao čitav meč. Uskratio ga je za asistenciju Gulaši u 59. minutu, pošto je šut Amida Junesa posle Kostićevog centaršuta golman Lajpciga nekako uspeo da odbrani.

Ipak, dva minuta kasnije je Daiči Kamada savladao Mađara, posle lepe akcije “frankfurtskih orlova”. Uveo je posle toga u igru trener Ajntrahta Adolf Adi Hiter i Luku Jovića, koji se na terenu našao u poslednjih dvadesetak minuta. On je uspeo da uđe u šansu u 81. minutu, posle dodavanja Kostića, ali je loše šutirao levom nogom iz veoma izgledne pozicije i lopta je završila daleko iza gola.

Ostalo je do kraja meča 1:1, a Jović je tako zabeležio svoj sedmi uzastopni susret na kojem se nije upisao u strelce. Ovaj rezultat najviše odgovara Bajernu, koji je malo mirniji na vrhu tabele Bundeslige.