NEMAČKA

Ajntraht posle sjajne utakmice stigao na prag elite, Bajern se sapleo! (VIDEO)

,

Fudbaleri Ajntrahta (Foto: Beta/AP)

Ajntraht je u fantastičnom meču savladao Volfsburg, direktnog konkurenta za plasman u Ligu šampiona i sasvim se primakao mestu u evropskoj eliti. Posle 90 minuta sjajnog fudbala, tim iz Frankfurta je slavio 4:3 (2:1).

Španija: Na meču Real M. – Barselona, naša kladionica nudi kvotu 3.70 za igru 2-2.

Važnu ulogu u pobedi je odigrao Luka Jović. Posle brzometnih golova na početku duela, vođstva gostiju i izjednačenja samo 100 sekundi kasnije, na scenu je stupio Srbin. Divnim pogotkom u 27. minutu je doneo preokret.

Tek što je počeo nastavak, Veghorst je izjednačio, a tada je Ajntraht zakoračio ka pobedi. Andre Silva, asistent Joviću za gol je pogodio za novo vođstvo, a Durm doneo i dva gola viška. Gosti iz grada Volksvagena su smanjili autogolom Tute, ali su bodovi ostali u Frankfurtu. Filip Kostić je odigrao ceo meč, dok je Jović na terenu bio do 83. minuta.

Bez Levadovskog i Gnabrija, Bajern ni izbliza nije ona moćna mašina. Mučio se šampion sa otresitim gostima iz Berlina do 68. minuta kada je 18-godišnji Musijala pogodio za vođstvo. Međutim, u finišu je usledio šok. Posle brzo izvedenog auta, Ingvartsen je pogodio za bod Union Berlina, ali i za nadu pratilaca.

Jedini pravi među njima, Lajpcig, lako je završio posao u Bremenu. Već na poluvremenu je bilo 3:0, a posao je rutinski završen u nastavku.

Herta nije uspela da savlada ni desetoricu iz Menhengladbaha. Borusija je već u 13. minutu ostala bez isključenog golmana Jana Zomera, ali joj to nije smetalo da ima prednost na poluvremenu. Nemanja Radonjić je bio deo trostruke izmene od prvog minuta nastavka, ali sve što je Hetrta uspela da uradi bilo je izjednačenje u 51. minutu.