REPREZENTACIJE

AKN Alžiru penal drama kraj Sueckog kanala

,

Slavlje fudbalera Alžira (Foto: Beta/AP)

Dva sata je trajao fudbalski rat Alžira i Obale Slonovače u Suecu. Meč je posle 90 minuta završen 1:1 (1:0). Nije bilo golova u dodatnih pola sata, pa su pobednika odlučili penali.

Na meču danske lige Mitjiland – Esbjerg, naša kladionica nudi kvotu 2.30 za duplu šansu X2.

Bio je to pravi rulet. Golman “slonova” Gbouo uspevao je da pročita nameru Alžiraca, ali ne i da dohvati loptu posle preciznih udaraca. Četvorica su bili sigurni, a na drugoj strani je promašio Vilfrid Boni. Kada je trebalo da stavi tačku, Alžirac Belaili je pogodio stativu. Međutim, već u sledećem udarcu na isti način mu se “revanširao” protivnički igrač.

Baš je penal mogao preskupo da košta ekipu sa severa Afrike. Imao je Alžir vođstvo iz prvog dela i jedanaesterac u 48. minutu. Idealnu šansu da zatvori utakmicu prokockao je Buneđah, pogodivši prečku. Ubrzo je Kođija izjednačio i to je bilo sve do penal trilera.

Selekcija Alžira igraće u polufinalu Afričkog kupa nacija protiv Nigerije. U drugom polufinalnom meču sastaće se Senegal i bolji iz duela Madagaskara i Tunisa.