REPREZENTACIJE

AKN Liverpulska veza srušila Benin (VIDEO)

,

Idriza Gej postiže jedini gol (Foto: Beta/AP)

Jedva i uz mnogo sreće, Senegal je uspeo da opravda ulogu favorita protiv Benina – 1:0 (0:0). Selekcija kojoj se daju velike šanse za osvajanje afričke krune igraće u polufinalu protiv boljeg iz duela Madagaskar – Tunis.

Naša kladionica nudi kvotu 1.75 za pobedu Tunisa nad Madagaskarom.

Svi senegalski snovi mogli su da budu srušeni zbog šeprtlje na njihovom golu. Jer, najbolju šansu Benina “kreirao” je čuvar mreže protivnika Alfred Gomis.

Samo nekoliko minuta posle situacije koja je Senegalce mogla da pošalje kući, viđena je presuda. Bio je to trenutak majstorije u “liverpulske veze””. Zvezda Liverpula Sadio Mane je sjajno na malom prostoru pronašao Idrizu Geja, a vezista Evertona sigurnim udarcem postigao gol vredan polufinala.

Senegal je ubrzo još jednom zatresao mrežu. Međutim, posle gledanja snimka sudija je sprečio Manea da se upiše na semafor. Sve je bilo rešeno kada je u 83. minutu defanzivac Benina Verdon dobio crveni karton. Kao poslednji čovek odbrane, srušio je rivala u gol šansi i isključenje je bilo neminovno.