LIGA EVROPE

APOKALIPSA U LETONIJI Nestala struja, razbio se krov… (VIDEO)

,

Fudbaleri Rige i Tre Florija su čekali instrukcije od sudije (Foto: Printskrin)

Čudna dešavanja tokom utakmice u četvrtak između Rige i Tre Florija, u okviru 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Utakmica je nekoliko puta prekidana, iz krajnje bizarnih razloga.

LIGA EVROPE: Kvota u MaxBetu na pobedu Sent Etjena protiv Marselja je 5.00.

Naime, glavni grad Letonije je pogodila jaka oluja nešto pre početka meča. To je uticalo na struju, pa je ona u jednom trenutku nestala i reflektori su prestali sa radom.

Taj kvar je otklonjen relativno brzo, pa se posle desetak minuta svetlo u potpunosti vratilo i duel je nastavljen. Međutim, vetar je nastavio snažno da duva, a u jednom trenutku su svi na stadionu ostali u čudu, jer je pukao krov! Taj događaj su zabeležile kamere, staklo sa krova je palo na tribine.

Sudija Hovdanum sa Farskih Ostrva je ponovo prekinuo utakmicu, kako bi utvrdio da niko nije povređen. Igrači su u čudu gledali šta se dešava oko njih.

Utakmica je ponovo nastavljena, ali tačno kada je istekao 45. minut, arbitar je svirao kraj. Nije nadoknadio ni jedan sekund od 17 minuta, koliko je proteklo u raznim bizarnim kvarovima i problemima. Umesto toga je samo pokazao akterima na reflektor, koji je žmirkao i gubio energiju.

Procenjeno je da ne postoje uslovi da se utakmica nastavi i ona je prekinuta pri rezultatu 0:0.

Posle dugog većanja, odlučeno je da se susret nastavi u petak, u prepodnevnim časovima. Gostujući fudbaleri su zahtevali da se utakmica odigra što ranije, da bi mogli da stignu na let, u petak popodne. Ona će biti odigrana od 10 časova po lokalnom vremenu.