Arsenal dominirao, vodio, pa izgubio, uz dva crvena kartona! Šefildu derbi začelja (VIDEO)

,

David Luiz (Foto: Beta/AP)

Fudbalsko samoubistvo “tobdžija” u Vulverhemptonu! Gost je posle tridesetak sekundi pogodio stativu, poništen mu je gol zbog minijaturnog ofsajda, vodio je, dominirao i na kraju izgubio: Vulvs – Arsenal 2:1 (1:1).

Na meču Fulam – Lester, naša kladionica nudi kvotu 3.20 za igru 2-2.

Tek što je počeo meč, tim Mikela Artete izveo je sjajnu akciju. Mladi Bakajo Saka se našao u idealnoj situaciji, ali je umesto mreže zatresao samo okvir gola. Isti igrač je u devetom minutu pogodio cilj, ali je VAR presudio: ofsajd.

Igrao je Arsenal odlično i zaslužio je vođstvo. Gol je na velemajstorski način, posle dva čudesna driblinga postigao Pepe.

I, dok se očekivao odlazak na odmor, viđen je trenutak koji je odredio dalji tok duela. David Luiz je s leđa minimalno zakačio Vilijana Žozea, skrivio penal, ali morao i napolje zbog crvenog kartona. Siguran s bele tačke bio je Ruben Neveš.

Preokret je doneo još jedan iz kolonije Portugalaca j Vulverhemptonu. Početkom drugog poluvremena, iskusni Žoao Mutinjo je sa 25 metara poslao projektil, neuhvatljiv za Bernda Lenoa.

Upravo je nemački golman stavio tačku na meč. Mogao je da izbaci loptu na svaki mogući način osim rukom, u trenutku kada je izašao van granica 16 metara. Ipak, učinio je to baš rukom. Kazna za to je crveni karton… Domaćin je rutinski priveo meč kraju. Bila je to prva pobeda “vukova” još od 15. decembra, posle osam ligaških mečeva!

Preokret je viđen i u derbiju začelja. Poveo je gost, uz pomoć – blata. Golman Šefilda Ramsdejl je odbio udarac Robinsona, lopta je ostala u blatu, tačno pred nogom Meta Filipsa koji je imao lak posao.

Ipak, ekipi iz Birmingema presudile su očajne reakcije odbrane, u kojoj ponovo nije bilo Branislava Ivanovića (na klupi svih 90 minuta). Prvu je iskoristio Bogl, a drugu Šarp za pobedu koja “oštricama” daje nadu.