ŠPANIJA

Atletiko je još prvi, ali ovaj tim nema “štof” za titulu! (VIDEO)

,

Radost fudbalera iz Bilbaa (Foto: Beta/AP)

Ekipa koja ne ume da dobije ključne mečeve sezone, ne zaslužuje titulu. Simeoneov ziheraški fudbal, posle one očajne predstave u Sevilji, još jednom je doživeo krah, ovog puta u Baskiji: Atletik Bilbao – Atletiko Madrid 2:1 (1:0)!

Na meču Eibar – R. Sosijedad, naša kladionica nudi kvotu 2.10 za igru ug 3+.

Za razliku od gosta, domaćin je brinuo za opstanak i ka pobedi je krenuo rano, već u osmom minutu, kada je Alehandro Berenguer glavom sproveo loptu u mrežu. Nemoćne “jorgandžije” su imale sreću da ne prime bar još dva, tri gola, a onda su, petnaestak minuta pre kraja, stigle do izjednačenja. Strelac je bio nekadašnji igrač Partizana Stefan Savić, koji se najbolje snašao posle kornera.

Ipak, udarac iz ugla je bio i uvod u presudu Madriđanima. Injigo Martinez je najviše skočio i zakucao loptu u mrežu.

Posle ovakvog apiloga, Atletiko je i dalje prvi, ali sada veliku priliku da se domognu vrha imaju Real i posebno Barselona, koja ima i utakmicu manje. Pritom, Atletiko stiže na Kamp Nou već 8. maja…