NEMAČKA

BAJERN PONOVO LIDER Bavarci protiv “vukova” završili posao za deset minuta! Verder hvata zalet (VIDEO)

Branko Sekulovic

,

Detalj sa meča Volfsburg - Bajern (Foto: FK Bajern)

Bajern se posle 24 sata vratio na prvu poziciju Bundeslige. Bavarska mašina sjajno je funkcionisala u Volfsburgu, gde je domaćin prosto pregažen – 4:1

SERIJA A Verona u ponedeljak u 20.45 dočekuje Lacio, a naša kladionica nudi kvotu 2.05 na trijumf Rimljana.

Kompletan posao Bajern je završio za deset minuta – od 9. do 19. Najpre je Koman postigao dva gola za pet minuta, da bi nakon još pet mrežu “vukova” zatresao i Miler – 0:3, a nije se igrao ni 20. minut! Usporili su Bavarci zatim, mada su imali par prilika, ali su jednu uspeli da iskoriste domaći u 44. minutu kada je Kaminski smanjio na 1:3.

Nije Volfsburgu pomoglo ni isključenje Kimika u 54. minutu. Nije delovalo baš da Bavarci imaju igrača manje, a tačku na utakmicu stavio je Musiala u 73. minutu – 1:4. Pa ipak, trgli su se “vukovi” u finišu pa je Svanberg u 84. minutu smanji o na 2:4, da bi dva minuta kasnije još jedna lopta završila u mreži Bajerna, ali je posle gledanja VAR-a pogodak poništen zbog faula.

Fudbaleri Verdera u gostima su pobedili ekipu Štutgarta rezultatom 2:0. Nije bilo mnogo uzbuđenja u prvom poluvremenu, a pobedu gostiju najavio je danski internacionalac Jens Stage lepim pogotkom levom nogom sa 20-tak metara u 58. minutu.

Konačan rezultat u 77. minutu postavio je spektakularnim golom Marvin Dukš, koji je plasirao loptu u dalji ugao golmana Florijana Milera i četvrtim pogotkom u sezoni overio pobedu svom timu. Srpski reprzentativac Miloš Veljković od 79. minuta zaigrao je za gostujući tim.