UEFA

Bajernu Superkup Evrope posle produžetaka!

Bojan Brezovac

,

Velika je bitka bila, ali je na kraju Bajern iz Minhena opravdao ulogu favorita u Budimpešti protiv Sevilje u Superkupu. Nemci su slavili posle produžetka sa 2:1.

Martinez je postigao pobedonosni gol u 104. minutu!

Bavarci su bili favoriti posle neverovatne minule sezone i sjajnog početka nove, ali je osvajač Lige Evrope pokazao zube.

Sevilja je stigla do pogotka u ranoj fazi meča. Alaba je oštro startovao nad Rakitićem, a sudija je bio nemilosrdan i pokazao na beLu tačku, odgovornost je preuzeo Lukas Okampos koji je lako matirao Manuela Nojera!Bajern je zaigrao mnogo ofanzivnije, Sevilja se dobro držala.

Imao je Tomas Miler sjajnu šansu u 22. minutu, primio odličan pas i šutirao, ali je njegov šut blokiran. Nekoliko minuta kasnije Robert Levendovski je imao situaciju jedan na jedan sa golmanom, pokušao da ga “bocne”, ali je pročitan.

Bavarci stižu do izjednačenja u 34. minutu golom Liona Gorecke posle sjajne asistencije Levandovskog! Na veliki odmor se otišlo sa rezultatom 1:1.

Drugo poluvreme je počelo šansom za Sevilju, De Jong nije bio dovoljno koncentrisan za završnicu, a onda samo 5 minuta kasnije, golman Sevilje je vadio loptu iz mreže, strelac je bio Robert Levandovski, ali sudije je konsultovao VAR i poništio gol Poljaka.

Od tog trenutka izabraici Hansa Flika su držali loptu u svom posedu, u igri Sevilje nije bilo dovoljno svežine ni idejnosti.

U produžetku je viđena rovovska borba, a ključan gol je postigao već pomenuti Martinez.