BARAŽ ZA BUNDESLIGU Štutgart putuje u Berlin bez zalihe

Milena Kovacevic

,

Fudbaleri Štutgarta (desno) u velikim su problemima (Foto: Beta/AP)

Štutgart je pred provalijom. Posle prve utakmice baraža za opstanak, odnosno ulazak u Bundesligu “švabe” nisu stekle prednost u meču protiv Uniona – 2:2 (1:1).

Nant čeka Strazbur u petak od 21:05. Kladionica MaxBet nudi kvotu 4,40 na pobedu gostiju.

Sedmostruko skupljem timu nije pomoglo ni 50.000 ljudi kao vetar u leđa da nezainteresovane goste isprate sa punom mrežom. Pred Unionom je za četiri dana prilika da pred domaćim navijačima igra za najveći uspeh u istoriji kluba.

Čak tri gola pala su u 20-ak minuta. Poslednji trenuci prvohg i počeni drugog poluvremena doneli su najpre vođstvo Štutgarta, a zatim iz izjednačenje pre nego što se otišlo na odmor. Kristijan Gentner doneo je prednost domaćinu u 42. minutu,, a mladi Sulejman Abdulahi je izjednačio minut kasnije – 1:1.

Domaći su preko Maria Gomeza u 51. minutu ponovo došli do vođstva, ali je hladan tuš usledio u 61. kada je Fredrih izjednačio na 2:2.

Pred Štutgartom je težak zadatak. Ukoliko ne bude savladao Berlince, ovo će mu biti drugo ispadanje iz Bundes lige u poslednje četiri sezone. Sa druge strane, ukoliko bude bio bolji od “švaba” Union će prvi put da igra u eliti…