LIGA ŠAMPIONA Barsu častio sudija, rešetala Napoli, pa strepela (VIDEO)

,

Lionel Mesi (Foto: Beta/AP)

Ranjena Barsa bila je previsoka prepreka za Napolitance. Uostalom, Đenaro Gatuzo nije bez razloga rekao da njegovu ekipu očekuje pohod na Mont Everest: Barselona – Napoli 3:1 (3:1)

Rusija: Na meču Spartak M. – Soči, naša kladionica nudi kvotu 4.85 za igru X-1.

Gost je vrlo otresito ušao u meč i gospodario terenom u prvih 10 minuta. Već posle 100 sekundi, Mertens je iz vrlo povoljne situacije pogodio spoljni deo stative, ubrzo se u šansi našao i Kaljehon.

Međutim, Barselonu je vođstvom častio sudija Čakir! Posle kornera, Lengle je odgurnuo rivala koji je naleteo na saigrača Kulibalija. Senegalac nije mogao da reaguje, a Francuz je skočio i lako glavom pogodio cilj. Ipak, golu je prethodio klasičan faul u napadu.

Lionel Mesi je od početka stavljen u “kavez”, ali Argentinac je odavno navikao na nekolicinu čuvara. Pre drugog gola prošao je petoricu, ustajao i padao i na kraju savladao Ospinu. Pogodio je Mesi još jednom, sedam minuta kasnije. Pregledom snimka je utvrđeno da je loptu smirio rukom.

Činilo se da je sve rešeno u smiraj poluvremena kada je Kulibali srušio upravo Mesija. Gledanjem snimka je potvrđeno da je prekršaj bio u 16 metara. Sa “kreča” je siguran bio Luis Suarez.

Napoliju je uspelo da u prvom poluvremenu ima veći posed lopte od Barselone (!), pa i da se izbori za nadu. Bio je to novi penal na utakmici, strelac je bio kapiten Lorenco Insinje.

Italijanski tim je i i u nastavku vršio pritisak, pa je prednost u posedu zadržao do kraja. Izrazitih šansi nije bilo do 80. minuta kada se činilo da meč ulazi u triler završnicu. Milik je pogodio za 3:2, ali je za pola koraka bio ispred defanzivaca Barselone. Stativa Lozana iz vrlo teške pozicije označila je i kraj nadanja Napolitanaca.