Barselona i Mesi zgromili PSV, preokret Intera protiv Totenhema

Zoran Kecman

,

Nezadrživ: Lionel Mesi (Foto: Beta/AP)

Fudbaleri Barselone su maestralno započelči takmičenje u Ligi šamopiona. Pred svojim navijačima na Kamp Nou stadionu deklasirali su ekipu PSV-a sa 4:0, a u glavnoj ulozi bio je najbolji igrač ovog tima, Lionel Mesi.

Argentinac je postigao tri gola, prvi u prvom poluvremenu iz slobodnog udarca, dok su preostala tri gola postignuta u poslednjih 15 minuta susreta.

U 32. minutu, Mesi je postigao fantastičan pogodak iz slobodnog udarca. Bio je to precizan udarac u levi gornji ugao gola Holanđana, neodbranjivo za golmana Zuta.

U nastavku, ređali su domaćini prilike, ali sve do 15 minuta pred kraj, rezultatski je bilo neizvesno. Tada je Dembele u 75. minutu povisio na 2:0, da bi dva minuta kasnije, Mesi sjajno utrčao pred gol PSV-a i udarcem po zemlji poslao loptu u mrežu.

Konačan rezultat postavio je Mesi u 87. minutu. Barsalone je u poslednjih 11 minuta igrala sa desetoricom pošto je drugi žuti, automatski i crveni karton dobio Semjuel Umtiti.

Na “Đuzepe Meaci”, Inter je dočekao oslabljeni Totenhem. Englezi su na odmoru dobar rezultat (0:0), s obzirom na izostanak nekoliko igrača, čak su i vodili, ali sve su upropastili u poslednjih pet minuta susreta.

Totenhem je poveo u 53. minutu, Kristijan Eriksen je šutirao, a golman Intera Samir Handanović pomalo nespretno intervenisao i mreža se zatresla.

Navaljivao je Inter u pokušajima da izjednači i ofanziva im se isplatila u finišu. Prvo je Mauro Ikardi fantastičnim volej udarcem sa 18 metara pogodio za 1:1,  da bi u drugom minutu nadoknade Vesino doneo veliki radost svima na stadionu.

B grupa

INTER – TOTENHEM 2:1 (0:0)

Stadion: “Đuzepe Meaca”. Sudija: Klermon Turpan (Francuska). Strelci: Ikardi u 86. i Vesino u 90+2 minutu za Inter, Eriksen u 53. minutu za Totenhem.
INTER: Handanović, Škrinjar, De Frej, Miranda, Asamoa, Vesino, Brozović, Politano (od 72. Keita), Naingolan (od 89. Valero), Perišić (od 64. Kandreva), Ikardi.
TOTENHEM: Vorm, Orije, Sančez, Vertongen, Dejvis, Dembele, Dajer, Eriksen, Lamela (od 72: Vinks) , Son (od 64. Moura), Kejn (od 90. Rouz).

BARSELONA – PSV 4:0 (1:0)

Stadion: Kamp Nou. Sudija: Tasos Sidiropulos (Grčka). Strelci: Mesi u 32, 77. i 87. i Dembele u 75. minutu.
BARSELONA: Ter Štegen, Roberto, Pike, Umtiti, Alba, Rakitić (od 85. Vidal), Buskets, Kutinjo (od 80. Lengle), Mesi, Suarez, Dembele (od 83. Artur).
PSV: Zut, Damfriz, Švab, Virgever (od 66. Mirin), Tasende, Rosario (od 82. Gutijerez), Hendriks, Pereiro, Bergvajn (od 78. Malen), De Jong, Lozano.