LIGA EVROPE

Bašakšehiru triler kraj Bosfora, Srbin ukrasio meč (VIDEO)

,

Aleksić slavi sa saigračima (Foto: Beta/AP)

Triler u Istanbulu dobio je Bašakšehir. Turski predstavnik je posle produžetaka, golom iz penala u 118. minutu izbacio favorizovani Sporting iz Lisabona – 4:1 (3:1, 2:0).

Na meču Alanijaspor – Bešiktaš, naša kladionica nudi kvotu 1.60 za duplu šansu X2.

“Lavovi” su iz prvog duela doneli 3:1. Već na isteku 45. minuta, domaćin je imao rezultat koji ga vodi dalje. Slovak Škrtel je pogodio za prednost, a naš internacionalac Danijel Aleksić prelepim golom iz slobodnog udarca obezbedio rezultat iz snova.

Domać

in je uspešno čuvao prednost do sredine nastavka, kada se Vijeto odlično snašao posle centaršuta s leve strane. I, Sporting je imao brojke koje ga vode dalje do drugog minuta nadoknade. Ostavljen potpuno sam, reprezentativac BiH Edin Višća je poslao projektil u donji ugao za dodatnih pola sata fudbala.

Činilo se da oba rivala priželjkuju da Mateu Lahoz ranije označi kraj kako bi sve rešili sa penala. Tako je i rešeno, ali špre isteka 120. minuta. Nekadašnji fudbaler Arsenala Gael Kliši krenuo je na jednu ubačenu lioptu, stigao prvi do nje, oboren je i Španac je pokazao na belu tačku. Višća je bio veoma siguran.

ŠESNAESTINA FINALA, revanši

Bašakšehir – Sporting 4:1 (3:1, 2:0) – prvi meč 1:3 – posle produžetaka. Dalje ide Bašakšehir.

(Škrtel 31, Aleksić 45, Višća 90+2 – Vijeto 68)

Bazel – APOEL 1:0 (1:0) – prvi meč 3:0. Dalje ide Bazel.