Niže lige Srbije

Bečejci bez milosti i prema Zvezdi, osmica Radničkog u Zrenjaninu

Zoran Kecman

,

Iako su odavno obezbedili plasman u viši rang, fudbaleri Bečeja ne posustaju u Srpskoj ligi “Vojvodina”. U susretu sa Crvenom zvezdom iz Novog Sada, slavili su sa 2:1 i tako uknjižili i 23 pobedu u sezoni. Najlepši pogodak bio je drugi za domaći tim kada je Dražić lob udarcem u 65. minutu savladao golmana Tarabića.

BEČEJ 1918 – CRVENA ZVEZDA (NS) 2:1 (1:0)

Gradski stadion u Bečeju. Gledalaca: 250. Sudija: Predrag Janjuš (Pančevo). Strelci: Vasin u 29. i Dražić u 65. za Bečej, a Balabanović u 89. minutu za Crvenu zvezdu.

BEČEJ: Živkov, Vorgučin, Kragović, Tomčić (Ćuk), Stanojev, Cvetković, Vasin, Mirković, Kovačević, Aleksić, Dražić ( D. Jelić).

CRVENA ZVEZDA (NS): Tarabić, Hajrizi (Balabanović), Kostić, Slavuljica, Rađen, Bajić, Ignjić (Đuković), Milić, Zečević, Ilić (Berić).

OSTALI IZVEŠTAJI SRPSKE LIGE “VOJVODINA”

RADNIČKI (Z) – RADNIČKI (Š) 8:1 (3:1)

Stadion kraj Skrobare. Gledalaca: 150. Sudija: Nikola Petrović (Šajkaš). Strelci: Vuković-Lisičić u 10. i 12, Matić u 25, Milivojev u 49, 66. i 80, Radosavljević u 58. i Petrov u 78. za Radnički, a Bjelica (autogol) u 4. za Radnički iz Šida.

RADNIČKI (ZRENJANIN): Radović, Bjelica, Grbić, Jovanov  (od 63. Petrov), Krstinić (od 63. Šarenac), Radosavljević (od 67. Rudan), Matić, Milivojev, Vuković-Lisičić, Šemić, Zakić.

RADNIČKI (ŠID): Kolarvić, Nonković, Rnjak, Katanić, Bibić (od 46. Vasiljević), Bošnjaković, Drča, Stojšić, Broćeta, Dmitrović (od 70. Balaško), Đurković (od 65. Uglješić).

Prava goleada Zrenjaninaca. Prosto su se poigrali sa odavno otpisanim gostima iz Šida. Bilo je pitanje samo ko će u redovima domaćina biti najefikasniji, ispostavilo se da je to bio Milivojev koji je tri puta zatresao mrežu gostujućeg tima.

BAČKA 1901 – DUNAV 0:0

Gledalaca: 300. Sudija: Pančić (Karavukovo).

BAČKA 1901: Student, Glišović, Višnjić, Kiš, Bjelobrk (Nađ), Simić, Antunić (Orčić), Medić, Tumbas, Manojlović, Krmar, Bursać.

DUNAV: Timotić, Subotić, Karna, Mačković, Advigov, Mirosavljević, Jakšić (Gudar), Despotović, Katanić, Šavija, Pavlović (Gluvačević).

Najbolju priliku za Bačku propustio je Tumbas koji je u prvom poluvremenu pogodio prečku. Takođe, obrukao se i Manojlović sedam minuta pre kraja kada sjajnu asistenciju Tumbasa nije pretvorio u gol, pa je meč završen bez golova.

ODŽACI – MLADOST (BJ) 1:1 (0:0)

Gledalaca: 120. Sudija: Stefan Jeknić (Subotica). Strelci: Rajovača u 63. za Odžake, Papović u 60. za Mladost.

ODŽACI: Brać, Miličković, Babić, Jerinić, Šakić, Tutnjević, Krajinović (od 55. Rajkovača), Juhik, Veselinović, Ivelja (od 85. Danojević), Matiješević.

MLADOST (BJ): Lolić, Miloš Kovačević, Kosić, Dakić, Ivanović, Kočić, Gojković (od 85. Vasić), M. Kovačević (od 46. Dabižljević), Papović, Ninković (od 88. Mihajlović), Stojšić.

Gosti iz Bačkog Jarka prvi su stigli do gola i to preko Papovića u 60. minutu. On je atraktivno loptu prosledio u mrežu udarcem petom. Ipak, Odžaci su stigli do boda svega tri minuta kasnije kada je rezervista Rajkovača posle odličnog prodora zatresao mrežu.

CEMENT – BORAC (S) 2:1 (0:1)

Gledalaca: 200. Sudija. Nikola Rilak (Inđija). Strelci: Ilić u 81. Pavlović u 88. za Cement, Petrović u 14. minutu za Borac. Crveni karton: Smajlović (Borac).

CEMENT: Đuričić, Peković (Vučković), Stojaković, Zogović, Kojičić, Ilić (Stojisavljević), Soković, Tepić, Vemić (Pavlović), Popović, Velemir.

BORAS (SAKULE): Trivunović, Šušnjar, Petrović, Savanović, Smajlagić, Milovac (Radaković), Čigoja (Jeftić), Barošević, Babin, A. Šušnjar, Đurović (Mijušković).

Pobednik se nije znao do samog finiša susreta, gtačnije do 88. minuta. Tada je Nebojša Pavlović zatresao mrežu Trivunovića i doneo pobedu ekipi iz Beočina.

RADNIČKI (SM) – ŽELEZNIČAR (P) 2:0 (1:0)

Gledalaca: 200. Sudija: Kalafat (Novi Sad). Strelci: Kovačić u 41. i Skorupan u 69. minutu.

RADNIČKI (S. MITROVICA): Vujasinović, Bajunović (Kačar), Jević, Ivanović, Kremanović, Skorupan, Vukmir, Ćurko, Kovačić, Herceg (Tucakov), Ristić.

ŽELEZNIČAR (PANČEVO): Nikolovski, Aničić, Savkov, Pavlović, Šobot, Jaćimović, Celin, Runjajić, Radojičić, Stanojković (Agić), Jovin.

Po gol u oba poluvremena, sasvim dovoljno hza novi trijumf ekipe iz Sremske Mitrovice. Prvo je Kovačić u finišuprvog dela bio precizan, da bi pobedu domaćina potvrdio Skorupan sredinom drugog dela igre.

OMLADINAC (NB) – RADNIČKI (NP) 0:0

Gledalaca: 400. Sudija: Dragan Arsić (Novi Sad).

OMLADINAC (N. BANOVCI): Petrović, Ivetić, Maksimović, Roganović, M. Živković, Radović, Marko Živković, Stamenković (od 60. Vidović), Ležajić, Spasić, Radojčić.

RADNIČKI (N. PAZOVA): Đurić, Nestorović, Krkobabić, Zlatović, Cvjetinović (od 70. Lazić), Todorović (od 90. Stojanović), Dimitrić, markišić, Saračević, Lalić, Petković (od 75. Stanković).

Omladinac je bez petorice standardnih igrača stigao do boda protiv komšija iz Nove Pazove. Ležajuć je imao odličnu priliku, ali je lopta pogodila okvir gola. Radnički je bio angažovaniji u nastavku, mada je Ležajić opet imao priliku u drugom poluvremenu, ali je sa svega pet metara šutirao preko gola.

BRATSTVO 1946 – DINAMO 1945 3:0 (1:0)

Stadion: “Giran Nesvanulica” u Prigrevici. Gledalaca: 400. Sudija: Miloš Banjac (Inđija). Strelci: Vuković u 25. i 56. (oba iz penala). i Makar u 77. minutu.

BRATSTVO 1946: Ićitović, Leđanac (Martinović), Vejnović, Nosković (Stamenković), Popović, Vuković (Vladetić), Myakar, Bursać, Sremčević, Šveljo, Stanković.

DINAMO 1945: Tomić, Marković, Dašić, Veličković, Rašić, Jovanović (Stojanovski), Ivanović (Vuković), Mirković, Arbutina, Marjanović, Terzić.

Gosti potpuno bezopasni, a obe najstrože kazne u korist Bratstva bile su potpuno opravdano dosuđene. U golove ih je pretvorio Vuković.  U finišu susreta Makar je na centaršut Švelje postigao gol za konačnih 3:0.

TABELA: Bečej 71, Bratstvo 56, Dinamo i Radnički (NP) po 50, Cement 44, Borac 42, Omladinac 41, Radnički (Z) 40, Železničar 38, Odžaci (-3) i Mladost po 36, C. zvezda 34, Radnički (SM) 31, Bačka i Dunav po 30, Radnički (Š) 9 bodova.