UEFA

BEKOVI KIKSARE! Felipe Luis, Rikardo Pereira i Brosinski uništili svoje klubove

,

Rikardo Pereira i Nemanja Matić u duelu (Foto: Beta/AP)

Ako su vam u nedelju popodne pali tiketi zbog Lestera, Majnca ili Betisa, šansa je da ste psovali desne bekove ovih timova. Ne pamti se kada su u “ligama petice” u tako kratkom periodu, kao u nedelju, porazima svojih timova kumovali igrači na istoj poziciji. Između mečeva u Lesteru i Sevilji je prošlo tek nekoliko sati.

Kvota u MaxBetu na pobedu Lacija nad Frozinoneom je 1.45.

“Baksuzna nedelja” za desne bekove počela je na utakmici 25. kola Premijer lige, između “lisica” i Mančester junajteda. Defanzivac Lestera Rikardo Pereira je u devetom meču napravio kardinalnu grešku, koja je koštala njegov tim tri boda.

Portugalac se u devetom minutu svojski potrudio da jedna lopta ne završi u autu, stigao ju je i pokušao da je prosledi svom saigraču. Umesto toga, poklonio je loptu Polu Pogbi na tridesetak metara od svog gola, a Francuz je brzo reagovao i prosledio je do Markusa Rašforda, kome nije bilo teško da zatrese mrežu.

Ispostavilo se na kraju da je to bio jedini gol na tom meču.

Svega desetak minuta posle tog događaja, nekih 1.000 kilometara zapadnije od Lestera, “zablistao” je i desni bek Majnca. U snegom zatrpanom Augzburgu je domaći tim došao do vođstva zahvaljujući neopreznom potezu Danijela Brosinskog.

Nemac je prilikom prodora Ji Dong-Vona i centaršuta sa levog krila blokirao loptu rukom, što nije promaklo sudiji Storksu, koji je momentalno pokazao na belu tačku. Na žalost Brosinskog, Alfred Finbogason je bio precizan iz penala, a Augzburg je na krilima ranog vođstva na kraju zabeležio prvu pobedu u Bundesligi posle više od tri meseca.

Ubrzo je do iznenađenja došlo i u Sevilji. Fudbaleri Betisa su pobedili Atletiko Madrid sa 1:0, za šta je kriv desni bek “jorgandžija”. Felipe Luis je u igru ušao na početku drugog poluvremena umesto startera uz desnu aut liniju na tom meču, Santijaga Arijasa. Ispostavilo se da je to bila loša odluka Dijega Simeonea.

Brazilac se propisno obrukao u 65. minutu, kada je pokušao da izbaci glavom loptu posle centaršuta, ali ju je promašio i udario je rukom. Naravno, usledio je jedanaesterac za domaći Betis, koji je Serhio Kanales pretvorio u gol vredan tri boda.