Fudbal

BEN PIŠE ISTORIJU Komore samo bod deli od plasmana na Afrički kup nacija (VIDEO)

,

El Fradu Ben vodi Komore do Afričkog kupa nacija (Foto: Starsport)

El Fardua Bena u Srbiji gledaju kao našeg igrača, jer godinama sa uspehom nosi dres Crvene zvezde. Ipak, omaleni napadač je važan šraf selekcije Komorskih ostrva.

LIGA NACIJA: Kvota u MaxBetu na pobedu Belgije protiv Engleske je 2.35.

Ova afrička zemlja piše fudbalsku istoriju. Komorska ostrva sada samo jedan bod osvojen u dva poslednja kola sigurno vodi na Afrički kup nacija. U veoma važnom duelu Komori su danas na svom terenu sa 2:1 (1:1) pobedili Keniju.

Domaćin je poveo golom El Fardua Bena u 21. minutu. Nijakeja je u 36. minutu doneo izjednačenje Keniji. Komorska ostrva su do pobede stigla u 49. minutu pogotkom Matoira.

Komorska ostrva sledeću utakmicu igraju protiv Togoa kod kuće u martu. Ako osvoje bod idu na prvo u svojoj istoriji veliko takmičenje.