ŠPANIJA

Benzema vuče “kraljevski voz”, Real sve rešio za 10 minuta (VIDEO)

,

Benzema postiže treći gol (Foto: Beta/AP)

Vladajući šampion je ponovo izjednačen sa gradskim rivalom, doduše, uz utakmicu više. Za skok na tabeli, bilo mu je dovoljno samo 10 minuta: Kadiz – Real 0:3 (0:3).

Na meču Atletiko Madrid – Ueska, naša kladionica nudi kvotu 6.20 za igru X-1&2+.

Gostujući klub, koji (još) nije odustao od Superlige, fudbaleri Kadiza su dočekali slično poput kolega iz Engleske. Na zagrevanju su nosili majice na kojima je pisalo: “Superliga? Fudbal pripada svima”.

Čovek koji je obeležio utakmicu, pa i celu Realovu sezonu je Karim Benzema. Francuz je na isteku pola sata igre lako realizovao penal, tri minuta kasnije bio asistent Odriozoli, a desetoninutni uragan završio pogoikom na centaršut Kasemira. Bio je to njegov 21. ligaški gol u sezoni.

Trener domaćina Alvaro Servera je u poluvremenu povukao nesvakidašnji potez. Zamenio je čak četvoricu fudbalera, a jedan od igrača koji si kročili na teren bio je mladi srpski internacionalac Ivan Šaponjić, na pozajmici iz Atletiko Madrida, koji je ušao umesto iskusnog Alvara Negreda. Dtugi srpski fudbaler u Kadizu Filip Malbašić, do kraja je ostao među rezervama.

Naravno, sve je bilo rešeno još pre odlaska na odmor. Real je vrlo lako sačuvao ogromnu prednost i pobedu koja ga stavlja u odličnu poziciju pred finiš sezone.