BiH ispustila bod u 86. minutu, Verati presudio “zmajevima”

Milena Kovacevic

,

Srčano je bilo u meču Italije i BiH (Foto: Beta/AP)

Italija je i posle četvrtog kola ostala na čelu Grupe J, sa stopostotnim učinkom, iako je četa Roberta Prosinečkog do 86. minuta imala bod u džepu – 2:1 (0:1), a na poluvremenu i vođstvo u Torinu.

Kladionica MaxBet nudi kvotu 1,75 na pobedu Srbije protiv Austrije na EP za igrače do 21 godinu.

Hrabro, odvažno, bez preteranog respekta “zmajevi” su krenuli na Italijane. Kao rezultat takvog stava došlo je i vođstvo. Igrao se 32. minut kada je Edin Džeko skrenuo lopti put ka mreži. Prethodno je, posle kontre, Višća utrčao u kazneni prostor, poslao loptu ka golu, a kapiten joj je promenio smer. Nastalo je slavlje navijača BiH u Torinu. Zalsuženo.

“Zmajevi” su bili dominantiniju u prvom poluvremenu, imali su nekoliko prilika za ubedljivije vođstvo, ali ih nisu iskoristili. Sa druges trane, Italijani koji su meč 4. kola dočekali sa maksimalnim učinkom, znalački su čekali šansu. Dočekali su je na startu drugog poluvremena, u 49. minutu. Bernandeski je izveo korner, a Insinje je evrogolom “zakucao” loptu u mrežu. Gostujući fudbaleri su krenuli ka centru.

Istina, jedan fudbaler domaćih je bio u ofsajdu, ali njegov udeo u ovoj akciji bio je – “nula odsto”.

Kada se činilo da će fudbaleri BiH iz Italije da ponesu bod, Verati je srušio nade gostiju. U 86. minutu, Insinje je odlično pronašao Veratija, čiji pogodak je bio daleko od gola njegovog asistenta, ali dovoljan da donese sva tri boda domaćinu. Golman Sehić je samo ispratio pogledom loptu u mrežu.