MaxBet Sport

Ovo je pojednostavljena verzija strane. Idi na originalni članak.

Borac iznenadio Megu! Đoković presudio trojkama

Detalj s meča Mega - Borac (Foto: Starsport)

Ništa od novih bodova. Borac je iznenadio Megu u 17. kolu ABA lige i slavio u Beogradu posle uzbudljive završnice – 91:85 (23:16, 14:21, 28:27, 26:21). Bili su domaći igrači emotivno i fizički ispražnjeni posle velike pobede nad Partizanom od pre samo tri dana.


ITALIJA: Sve kvote naše kladionice za meč Milan – Juventus pogledajte OVDE.


Presudne su bile dve trojke u finišu nekadašnjeg Meginog prvotimca Radovana Đokovića. Mega je i u ovom meču bila veoma oslabljena, pošto trener Vladimir Jovanović nije mogao da računa na povređene Aleksandra Balcerovskog, Nikolu Đurišića i Malkolma Kazalona.

Imali su domaći vođstvo sve do 36. minuta, kada je Pecarski vratio egal (80:80), da bi Hejl realizacijom slobodnog bacanja posle dosuđene tehničke greške klupi Mege doneo minimalnu prednost Borcu (81:80). Jović je uspeo da pogodi trojku i vrati nadu u pobedu domaćih, ali onda je na scenu stupio Radovan Đoković. Pogodio je trojku iz teške pozicije o tablu, da bi Smit potom promašio otvoren šut iza linije 6,75, a posle ofanzivnih skokova Mega nije uspela da realizuje i nekoliko zicera. Radovan Đoković je zatim iz drugog ćoška ponovo bio precizan u šutu za tri poena čime je rešeno pitanje pobednika.

MEGA: Vujić, Ružencev 8, Jović 13 (7 skokova), Rudan 9, Uskoković 4, Kočović 5, Đulović, Smit 11, Cerovina 17, Matković, Simanić 10, Mušikić 8.

BORAC: I. Đoković 16, Ćurčić, Hejl 22, Sanadze 1, R. Đoković 9, Lopez, Tomašević 4, Pecarski 14, Lešić 19, Marinković 4, Novaković, Todorović 2.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Sjajni Srbin odbranio penal u Seriji A (VIDEO)

Sjajni Srbin odbranio penal u Seriji A (VIDEO)