Košarka

Zvezda slavila u Železniku, u ponedeljak meč lopta za titulu

Bojan Brezovac

,

Košarkaši Crvene zvezde došli su do vrlo bitne pobede u Železniku i nalaze se na korak do osvajanja nove titule prvaka Srbije. Izabranici Milenka Topića savladali su FMP sa 68:62. Prvu meč loptu imaju već u ponedeljak u Pioniru.

Što se tiče utakmice u Železniku, domaći FMP je ponovo odigrao izuzetno hrabro, ali nisu na kraju imali snage da spreče Zvezdu da dođu do trijumfa. Imali su domaći košarkaši u jednom momentu dvocifrenu prednost, ali je Džejms Feldin odigrao fenomenalno i doneo pobedu.

Amerikanac je završio meč sa 24 poena, a dvocifren je bio još Alen Omić sa 15. Kod FMP-a je prednjačio Dragan Apić sa 14, dok je Nenadić ubacio 12.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut (62:68) Zvezda je do kraja uspela da se odbrani i dođe do vrlo bitne pobede.

39. minut (62:67) Zvezda uspeva da se odbrani od naleta domaćina. Vrlo su blizu pobede izabranici Milenka Topića.

37. minut (62:65) Dobrić pogađa bitnu trojku, ali odmah uzvraća i Nenadić.

36. minut (59:62) Sudije su izgubile kontrolu nad mečom. Već nekoliko minuta svaki napad se prekida faulovima i slobodnim bacanjima. FMP je blizu preokreta.

35. minut (57:60) Povreda Pota! Plejmejker FMP-a nezgodno je doskočio u reketu Zvezde posle čega je morao da napusti igru.

35. minut (56:60) Boriša Simanić igra vrlo dobro u ovom periodu. Sa linije za slobodna bacanja održava svoju ekipu u igri.

34. minut (54:59) Strahovita borba na parketu u Železniku. Oba tima u ovom periodu imaju poteškoća u realizaciji napada.

31. minut (54:57) Bursać i Feldin nastavljaju da provociraju jedan drugog. Bursać je uspeo da postigne i koš kojim je smanjio zaostatak.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut (50:57) Čarke na parketu. Bursać i Feldin su ušli u klinč. Sudija je brzo smirio situaciju sa obostranom tehničkom. Zvezda u poslednju deonicu ulazi sa sedam poena prednosti.

29. minut (49:55) FMP ponovo pravi seriju preko Simanića. Topić je ponovo morao da reaguje sa tajm-autom.

27. minut (43:50) Uprkos velikoj prednosti Zvezde, igrači FMP-a se ne predaju. Napravili su seriju od 5:0 kojom su zaostatak smanjili na minus sedam.

26. minut (38:50) Zvezda po prvi put na utakmici ima dvocifrenu prednost. Čini se da se rešava pitanje pobednika u ovim momentima.

25. minut (38:47) Feldin igra izvanrednu utakmicu. Nastavio je da rešeta koš protivnika.

23. minut (38:44) Zvezda je uspela da poveća agresivnost u odbrani što je donelo i dobre rezultate u napadu. Ročesti je pogodio trojku!

21. minut (38:39) Boriša Simanić poenima iz reketa otvara drugo poluvreme. FMP ponovo bolje počeo četvrtinu.

DRUGA ČETVRINA

20. minut (34:39) Feldin je izvanredno finiširao prvo poluvreme, već ima 18 poena. Najzaslužniji je što crveno-beli imaju prednost na poluvremenu.

19. minut (31:33) Posle dužeg vremena Zvezda ima prednost. Feldin je prvo izjednačio, a rezultat je preokrenuo Ročesti.

18. minut (31:28) Imao je Omić priliku da poravna rezultat, ali je bio polovičan sa linije za slobodna bacanja. Na drugoj strani lako je poentirao Apić.

16. minut (27:25) Crveno-beli polako ali sigurno smanjuju zaostatak. Alen Omić je glavni košgeter za Zvezdu sredinom drugog kvartala.

15. minut (26:20) Oba tima su ušla u seriju grešaka i loših odluka u napadu. FMP i dalje ima prednost.

13. minut (24:18) Feldin ponovo pogađa i smanjuje na jednocifren zaostatak. Amerikanac je u sjajnoj seriji.

12. minut (22:14) Lošu seriju crveno-belih prekida Feldin trojkom.

11. minut (22:10) Nova greška Zvezde i novi laki poeni za FMP i Dragana Apića.

PRVA ČETVRTINA

10. minut (20:10) Igrači Zvezde su izuzetno nervozni. Kapiten Branko Lazić je dobio tehničku grešku posle rasprave sa sudijama. Za to vreme FMP je nastavio da igra izvanredno.

9. minut (16:10) Iako je Zvezda zaigrala bolje, FMP nikako ne prepušta prednost u prvoj deonici. Apić vezuje četiri poena.

8. minut (10:10) Nekoliko dobrih poteza Filipa Čovića donosi izjednačenje.

6. minut (10:8) Furiozan povratak Zvezde. Omić odmah posle tajm-auta postiže poene iz reketa, a Davidovac ubacuje trojku. Na drugoj strani Nenadić nastavlja da postiže poene.

5. minut (8:3) FMP sa znatno više energije je otvorio meč. Zvezda nije u stanju da zaustavi tranziciju domaćina koji ima solidnih pet poena prednosti. Milenko Topić je primoran da zatraži minut odmora.

4. minut (6:3) Nenadić pravi seriju za FMP sa četiri laka poena iz kontre.

2. minut (2:3) Posle nekoliko loših napada, Branko Lazić ubacuje prvu trojku za crveno-bele.

1. minut (2:0) FMP sa linije za slobodna bacanja dolazi do početne prednosti.