Olimpijske igre u Tokiju

BRAZILCIMA OLIMPIJSKI DERBI Rišarlison potukao “pancere”

,

Rišarlison slavi jedan od tri gola (Foto: Beta/AP)

Prvo kolo olimpijskog turnira donelo je derbi. Brazil koji je u Japan došao u vrlo jakom sastavu, sa Danijem Alvešom, Davidom Luizom, Rišarlisonom… bio je bolji od mladog sastava Nemačke – 4:2 (3:0).

Liga Konferencija: Na meču Molde – Servet, naša kladionica nudi kvotu 2.25 za igru ug 4+.

Blistao je upravo Rišarlison. Napadač Evertona je već do 30. minuta postigao het-trik za ubedljivih 3:0 na poluvremenu.

Nemci su se vratili u meč golom Amirija u 57, a pogotkom Ahea u 84, iako sa igračem manje, stigli na prag nerešenog epiloga. Ipak, Paulinjo je u petom minutu nadoknade stavio tačku na utakmicu igranu u Jokohami.

Prvo kolo donelo je nekoliko iznenađenja, među kojima je najveće svakako ubedljiva pobeda Meksika nad Francuskom. Među neočekivane rezultate spada svakako remi bez golova jakog sastava Španije sa Egiptom, ali i pobeda Novog Zelanda nad Južnom Korejom.

Iznenađenje je, makar na prvi pogled, poraz Argentine od Australije. Međutim, “gaučosi” su u Japan, poput ostalih stigli s mladim sastavom (pravo igranja imaju fudbaleri do 23 godine uz trojicu starijih) i bez ijednog zvučnijeg imena.