NEMAČKA

BUNDESLIGA Bajern gazio Hertu, pa jedva odbranio pobedu i tron! Gosti se baš gostili (VIDEO)

Branko Sekulovic

,

Čupo Moting proslavlja svoj drugi, a treći gol Bajerna u Berlinu (Foto: FK Bajern)

Nastavlja se klackalica u Bundesligi. Bajern je pobedio Hertu u Berlinu sa 3:2 i iskoristio činjenicu da Union Berlin svoj meč igra u nedelju, pa će Bavarci, kao i pre sedam dana, makar prenoćiti na tronu Bundeslige. Inače, čak četiri pobede gostiju i samo jedna domaćina, obeležile su popodnevni program u Bundesligi ove subote.

Na meču Everton – Lester, naša kladionica nudi kvotu 2.10 za igru ug 3+.

Odigrali su Herta i Bajern čudnu utakimicu na Olimpijskom stadionu u Minhenu. Bavarci su skoro 40 minuta bili znatno bolji rival, poveli su u 12. minutu golom Musiale, a kada je Čupo Moting za stotiman sekundi, u 37. i 38. minutu, doneo Bajernu ubedljivih 0:3, izgledalo je da plavo-belima preti debakl. Međutim, finiš prvog dela doneo je neočekivanu sliku na terenu. Najpre Lukebakio u 40. minutu smanjuje vođstvo Bajerna, a u poslednjem minutu Selke iz penala vraća Hertu u utakimicu – 2:3.

U nastavku su domaći pokušavali da stignu i do trećeg gola, imali su par dobrih pokušaja, ali mogao je sa druge strane Bajern ponovo da se odlepi na najmanje dva razlike. I, koliko je god prvo poluvreme bilo rafalno, u nastavku nije viđen nijedan gol, pa su na kraju Bavarci ipak upisali tri nova boda za prvo mesto.

Dortmund je za poluvreme deklasirao ekipu Bohuma i to je bila jedina pobeda domaćina u pet mečeva subotnjeg popodnevnog programa. Lajpcig je demonstrirao snagu na gostovanju Hofenhajmu, Volfsburg je lako došao do ubedljivog trijumfa u Majncu, dok je sjajno popodne gostiju zaokružio Ajntraht iz Frankfurta koji je golom Knaufa u 64. minutu stigao do pobede u Augsburgu iako su domaći poveli u prvom napadu na utakmici.