NEMAČKA

BUNDESLIGA “Bikovi” učinili uslugu Joviću, Kostiću i Gaćinoviću

,

Fudbaleri Lajpciga (Foto: Beta/AP)

Sada samo čudo može da odvoji Red Bul Lajpcig od Lige šampiona sledeće godine. U subotu su “bikovi” savladali Borusiju u Menhengladbahu sa 2:1 (1:0) i tako se dodatno učvrstili na trećoj poziciji Bundeslige.

Kvota u MaxBetu na trijumf Ajntrahta protiv Volfsburga je 2.65.

Gosti su do prednosti došli već u 17. minutu. Marsel Halstenberg je iznudio penal, malo je i dobro odglumio faul, a potom je bio precizan sa bele tačke.

Isti igrač je u 53. minutu duplirao prednost. Odigrao je odličan dupli pas sa Forsbergom, a onda iz lake pozicije rutinski sproveo loptu u mrežu.

Menhengladbah je odgovorio posle osam minuta, ali je to bilo dovoljno samo da se ublaži poraz. Alasane Plea je lepo pobegao odbrani Lajpciga i postigao gol za konačnih 2:1.

Ovaj poraz Menš značajno udaljava od četvrte pozicije i Lige šampiona, pošto će Ajntraht, za koji nastupaju srpski fudbaleri Mijat Gaćinović, Filip Kostić i Luka Jović, imati priliku u nedelju da se eventualnom pobedom nad Volfsburgom odvoji na četiri boda prednosti.