Fudbal

BUNDESLIGA Derbi dve Borusije pripao Menhengladbahu (VIDEO)

,

Zakarija dao gol za pobedu (Foto: Beta/AP)

U Nemačkoj su derbi 6. kola odigrale dve Borusije, pobedio je domaćin iz Menhengladbaha 1:0. To je bio drugi poraz “milionera” ove sezone.

MEKSIKO Tigrovi dočekuju Pume dva sata posle ponoći, Žinjak i Tovan obećavaju spektakl i pobedu domaćina. Kvota je 1.50.

Dortmund je postigao prvi gol u 8. minutu preko Humelsa. Ipak, taj pogodak je poništen zbog ofsajda. Pobedu Menhengladbahu doneo je Zakarija pogotkom u 37. minutu.

Posao gostima je otežan u 40. minutu kada je Dahud dobio drugi žuti karton, to jest crveni. Menhengladbah je najbliže drugom golu bio u 76. minutu kada je Embolo šutirao preko gola.

“Milioneri” su do boda mogli u nadoknadi vremena kada je Azar šutirao tik preko prečke. Dortmund je i pored poraza zadržao visoko četvrto mesto na tabeli.