NEMAČKA

BUNDESLIGA Hertin bod za opstanak, Fortuna ispustila tri gola prednosti

,

Važan bod za ekipu iz Berlina. Fudbaleri Fortune i Herte odigrali su u petak uveče u Dizeldorfu nerešeno 3:3 (3:0), u prvoj utakmici 24. kola Bundeslige.

BUNDESLIGA: Kvota u MaxBetu na trijumf Borusije Dortmund protiv Frajburga je 1.22.

Fortuna je imala tri gola prednosti, pošto su strelci bili Kenan Karaman u šestom minutu i prvom minutu nadoknade prvog poluvremena i Erik Tomi u devetom minutu.

Herta je smanjila zaostatak autogolom Tomija u 64. minutu. Mateus Kunja je već dva minuta kasnije postigao drugi gol za goste, da bi bod svom timu doneo Kšištof Pjontek iz jedanaesterca u 75. minutu.

Srpski fudbaler Marko Grujić je presedeo čitav meč na klupi Herte.