BUNDESLIGA Keln posle preokreta srušio “milionere” i zapretio Partizanu! (VIDEO)

Branko Sekulovic

,

Detalj sa meča između Kelna i Dortmunda (Foto: FK Dortmund)

Fudbaleri kelna dočekaće meč 3. kola Lige konferencija protiv Partizana u odličnom raspoloženju! “Jarčevi” su u 8. kolu na svom stadionu pobedili Borusiju iz Dortmunda rezultatom 3:2, iako su “milioneri” vodili na poluvremenu sa 0:1.

FRANCUSKA 1 Šampion PSŽ od 21.00 dočekuje Nicu, a kbvota naše kladionice na igru ukupono golova 4+ je 2.05.

U prvih pola časa viđeno je par ozbiljnih napada na obe strane, a u 31. minutu gosti iz Dortmunda su poveli golom Brandta i to je i bio rezultat prvog špoluvremena.

U nastavku,m međutim, potpuno druga slika na terenu. Rastrčali su se domaći fudbaleri terenom Rajn Enerdži stadiona, na kojem će u četvrtak ugostiti beogradske crno-bele i za svega tri minuta preokrenuli rezultat! Najpre je Kajnc u 53. minutu primio pas u šesnaestercu “milionera” i preciznim udarcem zatresao mrežu, da bi samo tri minuta kasnije sztrelac prvog gola kajnc izveo korner, a najviši u skoku bio je Tiges i Keln je poveo – 2:1.

U 71. minutu na scenu je stupio Ljubičić, koji je lepim golom doneo Kelnu vođstvo od 3:1, ali je u 78. minutu fudbaler domaćih Šmic nespretno reagovao, zatresao sopstvenu mrežu i uneo izvesnu dozu drame u finiš meča. Ipak, Keln je do kraja iskonsgtolisao situaciju, upisao gtri boda protiv renomiranog rivala i u odličnom raspoloženju dočekaće Partizan u četvrtak. Utakmica koju će trener crno-belih Gordan Petrić sigurno dobro izanalizirati.

Keln je igrao u sastavu: Švabe, Šmic, Kilijan, Hubers, Hektor, Ljubičić, Škiri, Maina (od 71. Šindler), Duda (od 61. Adamjan), Kajnc (od 70. Huseinbašić), Tiges (od 61. Dic).

Lider Bundeslige Union Berlin lako je poražen na gostovanju u Frankfurtu. Gece u 12. i Lindstrom u 42. minutu bili su strelci za Ajntraht, a gostima iz Berlina nije pomoglo ni što su posxlednjih 20 minuta imali igrača više jer je Kolo Muani isključen. Union je i dalje prvi, ali sada tron deli sa Frajburgom, koji je pobedio Majnc, obe ekipe imaju po 17 bodova.