BUNDESLIGA “Petarda” Borusije za ogroman skok na prvo mesto, Ajntraht bez dva boda u finišu

,

Fudbaleri Borusije Menhengladbah (Foto: Beta/AP)

Da nam je neko rekao pre dva dana da će na kraju ovog kola Borusija iz Menhengladbaha da bude prva na tabeli Bundeslige, smejali bi mu se. “Ždrepci” su pre ovog vikenda bili šesti, očajno igraju u Ligi Evrope i ništa nije nagoveštavalo da im je Fortuna toliko naklonjena. Međutim…

Kvota u MaxBetu na trijumf Ajntrahta protiv Verdera je 2.20.

To vam je fudbal – sve ekipe koje su bile ispred, Bajern, Frajburg, Šalke, Lajpcig, Leverkuzen i Dortmund su u 7. kolu kiksnule. Menhengladbah ipak nije, u nedelju je demolirao Augzburg sa 5:1 (4:0) i tako je skočio na lidersku poziciju.

“Ždrepci” su od početka meča krenuli silovito. Već u drugom minutu je Tiram probio po levom krilu, poslao povratno dodavanje za Davida Zakariju, a on je lako prosledio loptu u mrežu za 1:0. Bio je to samo početak pakla za goste.

Šest minuta kasnije je Patrik Herman pogodio za 2:0, a posle još pet minuta i za 3:0. Do kraja poluvremena je Plea dodatno povećao razliku. U nastavku je pao malo ritam, Augzburg je preko Niderlehnera smanjio rezultat, ali je Embolo u 83. minutu postigao novi gol. Tek da Menš “petardom” skrene pažnju svima da je tron na naredne dve nedelje, do sledećeg kola, samo njegov.

Golom Albanca Rašice u prvom minutu sudijske nadoknade, Verder je osvojo bod (2:2) u Frankfurtu.