,

Džulijan Brandt je postigao prvenac u Dortmundu (Foto: Beta/AP)

Da li je došlo vreme da posle sedam godina Bajern prepusti tron Bundeslige nekom drugom timu? Sudeći po premijeri, najozbiljniji konkurent će mu biti Borusija Dortmund.

Kvota u MaxBetu na pobedu Ajntrahta protiv Hofenhajma je 2.30.

“Milioneri” su napravili jako ozbiljan tim, u koji su i uložili najviše novca od svih bundesligaša ovog leta, a već u prvom kolu su došli do ubedljive pobede. Na svojom Signal Iduna parku su u subotu deklasirali Augzburg sa 5:1 (1:1).

Nije izabranike Lusijena Favra poremetilo ni to što je već u prvom minutu Augzburg poveo golom Niderlehnera. Ekspresno je odgovorio Pako Alkaser, koji je ovog leta i zvanično otkupljen od Barselone, a Španac se u drugom poluvremenu još jednom upisao u strelce.

Pre toga su po gol postigli i Sančo i Rojs, dok je konačan rezultat u 82. minutu postavio jedan od novajlija u redovima Borusije, Džulijan Brandt.

Interesantno, na svim utakmicama koje su odigrane u Nemačkoj do sada je došla igra “3+”. Fortuna Dizeldorf je savladala Verder u Bremenu sa 3:1, a za domaći tim nije igrao Miloš Veljković, zbog povrede palca.

Kevin Foland (Foto: Beta/AP)

Bajer je u Leverkuzenu, teže nego što se to očekivalo, savladao novog bundesligaša Paderborn sa 3:2 (2:2). Dva puta su gosti uspevali da izjednače, ali je u drugom poluvremenu Kevin Foland postigao svoj prvi gol u sezoni i tako doneo “farmaceutima” tri boda.