NEMAČKA

BUNDESLIGA Sin francuske legende probudio “koltove”

,

Markus Tiram (Foto: Beta/AP)

Borusija iz Menhengladbaha se vraća u borbu za mesto u Ligi Evrope. Snove o Ligi šampiona raspršoča je užasna zimska serija, ali utešna nagrada nije više daleko. Tom cilju, “koltovi” su se približili preokretom protiv Frajburga – 2:1 (0:1).

Na meču Štutgart – Verder, naša kladionica nudi kvotu 3.15 za igru 1-1.

Posle prvog poluvremena, izgledalo je da će Borusija mirno i bez preteranog motiva da “krcka” preostali deo sezone. Gost, koji je u sasvim sličnom položaju, vodio je od 10. minuta. Bila je to sjajna kontra koju je realizovao Mađar Roland Salai.

Međutim, sve se promenilo u razmaku od sedam minuta u nastavku. Sin legendarnog Francuza Lilijana Tirama, Markus, najpre je spretno i srećno izjednačio, a potom dobio odličan pas u prostor, lako pretrčao defanzivca gostiju i rutinski zatresao mrežu.

Bio je to pogodak za tek drugu pobedu Borusije u poslednjih devet utakmica. Za bidove koji zaoštravaju bitku za Evropu.