BUNDESLIGA Strašni Lajpcig preskočio i Grujićevu Hertu

,

Timo Verner, dvostruki strelac u Berlinu (Foto: Beta/AP)

Borba za nemački tron biće žestoka. Vrelo proleće može da se nasluti već ove jeseni, a kao jedan od glavnih kandidata za istorijski presto nameće se Lajpcig. Ekipa sa istoka Nemačke je posle “osmice” isporučene Majncu prošlog vikenda, protutnjala kroz prestonicu.

Naša kladionica nudi kvotu 5.00 za pobedu Dortmunda na gostovanju Bajernu u nemačkom Klasikeru.

Više od pola sata na Olimpijskom stadionu u Belinu nije bilo većih uzbuđenja, a pnda su u završnih 13 minuta viđena tri gola. Mitelštat je lepim udarcem doveo domaćina u vođstvo, ali je samo pet minuta kasnije, posle VAR konsultacije sudija svirao penal za goste. Timo Verner je bio vrlo siguran. Za potpuni preokret, pobrinuo se Sabicer početkom nadoknade u prvom poluvremenu.

Herta, sa Markom Grujićem na klupi, u nastavku je bezuspešno pokušavala da ugrozi prednost odličnih gostiju koji su rutinski privodili meč kraju. Sve dileme razrešio je Slovenac Kampl, a Verner se drugim golom na meču pobrinuo za ubedljiv trijumf. Zečke je stavio tačku na dobar meč u Berlinu.

Sjajan fudbal viđen je i u Gelzenkirhenu. Domaćin je tri puta vodio, ali je Henings het-trikom sve stigao. Šalke igra znatno bolje nego prošle sezone, i dalje je u vrhu, ali ipak nije to tim za najviša dostignuća. Matija Nastasić zbog povrede nije bio u konkurenciji.

Majnc je u užasnoj formi. Pred domaćim navijačima, nije uspeo da se “opere” za kasatrofu iz Lajpciga. Gost iz Berlina je već početkom nastavka poveo sa 3:0, domaćin je u finišu uspeo da smanji, ali su bodovi otišli u glavni grad. Drugom uzastopnom pobedom, Union je doskočio na 11.mesto.

Paderborn nema šta da traži u Bundesligi, to je već sada sasvim jasno. Propast domaćina najavljena je već u 7. minutu, kada nije iskorišćen penal. Augzburg je domaćinu već u novembru pokazao put…