NEMAČKA

BUNDESLIGA “Švabe” povele kolo, Gaćinoviću ceo plen u Bavarskoj

,

Endo slavi prvi gol u Štutgartu (Foto: Beta/AP)

Čast da zasednu na čelo bundesligaške tabele imaju “švabe”. Naravno da će ta slika brzo da ude promenjena, ali navijači Štutgarta ipak mogu da uživaju. Njihovi miljenici su na otvaranju sezone demolirali Grojter Firt – 5:1 (2:0).

Holandija: Na meču Sitard – Tvente, naša kladionica nudi kvotu 2.05 za igru ug 2-3.

Seriju golova u gradu Mercedesa otvorio je Japanac Endo. Kapiten Štutgarta je rutinski “bocnuo” loptu i prebacio golmana gostiju. Prednost je preciznim udarcem udvostručio Klement, a sve je bilo rešeno posle petnaestak minuta u nastavku. Kempf s dva gola i Al Gadidui su najavili mirnu sezonu za “švabe”.

Radovao se i Mijat Gaćinović na gostovanju u Bavarskoj. Srpski internacionalac je igrao od 59. minuta kada je zamenio Izraelca Dabura, a u glavnoj ulozi bio je Andrej Kramarić. Svojevremeno želja Crvene zvezde, hrvatski fudbaler je upisao tri asistencije, za Brun Larsena u 37, za Adamjana u 79. i za Rutera u 88. minutu.

Bez pobednika su završene utakmice u Bilefeldu i Berlinu, dok je Volfsburg minimalcem savladao novajliju Bohum. Gost je već od četvrtog minuta igrao bez isključenog Tešea, koji je skrivio penal. Veghorst nije pogodio cilj, ali se uspravio u 22. minutu pogotkom za pobedu.