Fudbal

ČEKA NAS ŽESTOKA BORBA ZA LŠ Sedmica Milana u Torinu, Juve slavio, Atalanta se ne da (VIDEO)

,

Frank Kesie pogađa penal za Milan (Foto: Beta/AP)

U poslednja dva kola Serije A čeka nas žestoka borba za mesta koja vode u Ligu šampiona. Milan sa 7:0 pobedio Torino podno Alpa, Inter ne staje, iako je Skudeto davno osvojio.

ITALIJA Krotone se već preselio u Seriju B i sada dočekuje solidnu Veronu. Meč se igra u četvrtak od 20.45, a dvojka na Veronu u kladionici MaxBet je 1.85.

Milan se ponovo vratio u formu onu sa kraja 2020. godine. Četa Stefana Piolija gazi sve pred sobom. Posle pobede nad Juventusom, “rosoneri” su demolirali “bikove”. Milan je u Torinu slavio sa 7:0. Mrežu Sirigua je načeo Ernandez u 19.minutu, a na 2:0 povisio je nepogrešivi Kesie sa penala u 26. minutu. Dijaz je u 50. minutu je povisio na 3:0. Rebić je u 62. minutu asistirao za Ernandeza. To je samo bio uvod u partiju sezone Hrvata. Rebić je u 67. minutu povisio na 5:0, da bi samo pet minuta kasnije pogodio za 6:0. Rebić je het-trik kompletirao u 79. minutu za konačnih 7:0.

Atalanta je nastavila put ka Ligi šampiona i ponovo je druga na tabeli. Tim iz Bergama protiv Benventa su do pobede 2:0 vodili Murijel i Pašalić. “Veštice” su ostale sa minimalnim šansama da zadrže prvoligaški status.

Juventus nastavlja poteru za Ligom šampiona. “Stara dama” je sa 3:1 pobedila Sasuolo u Ređo Emiliji. Domaćin je u 16. minutu mogao da povede, ali je Berardi promašio penal. To je kaznio Rabio koji je pogodio u 28. minutu. Ronaldo je svojim 100. golom u dresu Juventusa u 45. minutu povisio na 2:0. Raspadori je u 59. minutu smanjio na 2:1, a pobedu Juventusu potvrdio je Dibala golom u 66. minutu.

Inter ne zna da stane. “Neroazuri” su osvojili Skudeto još pre dva kola, ali pobeđuju. Inter je na “Đuzepe Meaci” pobedio Romu sa 3:1. Golove za šampiona Italije postigli su Brozović u 11. minutu, Vesino u 20. minutu i Lukaku u 90. minutu. Gol za “vučicu” bio je delo Mkhitarijana u 31. minutu.