“Čekićari” častili Njukasl, vratili se sa čovekom manje, pa im presudilo dete Arsenala (VIDEO)

,

Radost igrača Njukasla i očaj golmana Fabijanskog (Foto: Beta/AP)

Ništa nije nagoveštavalo triler na Sent Džejms Parku. “Čekićari” su obilno častili domaćina, “svrake” su uzvratile ziheraškom igrom. Na kraju, gotovo sve vredno pomena, izuzev odlučujućeg pogotka, uradili su ovog popodneva gosti iz Londona: Njukasl – Vest Hem 3:2 (2:0).

Engleska 2: Na meču Norič – Bornmut, naša kladionica nudi kvotu 3.60 za igru 1&GG.

Domaćin je poveo u 36. minutu. Sudija Kevin Frend je školski pustio prednost posle faula, kontra je nastavljena, a posle ne baš jakog udarca, Isa Diop je bukvalno ugurao loptu u sopstvenu mrežu. Nekoliko sekundi kasnije, Frend je pokazao drugi žuti karton na meču defanzivcu “čekićara” Krejgu Dosonu, zbog onog prekršaja tačno na sredini terena.

Samo pet minuta kasnije, Njukasl se sasvim približio spasonosnim bodovima, i to posle grube greške Lukasa Fabijanskog. Loptu upućenu iz ugla koja mu je išla pravo u ruke, poljski golman je doslovno spustio na nogu Žoelintonu koji je iz neposredno blizine samo ćušnuo u mrežu.

Ipak, Vest Hem ove sezone igra odlično, pa je, iako sa čovekom manje najpre zapretio preko Bouvena u 58, a 15 minuta kasnije i smanjio. Diop se iskupio za autogol i uneo neizvesnost u meč, kaznivši domaćina za očajnu igru u nastavku.

Nije prošlo mnogo vremena, a brojke na semaforu su izjednačene! Posle duge VAR konsultacije, Frend je pokazao na belu tačku, a fudbalski probuženi Džesi Lingard savladao Dubravku.

Tek tada su igrači Njukasla shvatili da im izmiču možda i spasonosni bodovi. Iako u šoku, pronašli su snagu i koncentraciju da zadaju završni udarac. Met Riči je idealno centrirao s levog krila, a dete Arsenala Džozef Vilok koji je samo dva minuta ranije ušao na teren, glavom zakucao loptu pod prečku i postao lokalni heroj.

Do kraja, a nadoknada je trajala čak osam minuta, “svrake” su se doslovno zubima držale za “zelenu granu”. Stiv Brus je posle dva sata od početka meča, najzad mogao da odahne.

PREMIJER LIGA, 32. kolo

Njukasl – Vest Hem 3:2 (2:0)

(Diop 36. autogol, Žoelinton 41, Vilok 83 – Diop 73, Lingard 78. penal, ck. Doson 36)