ČELENDŽER GVADALAHARA Danilovićeva servirala za pobedu, pa izgubila

Milena Kovacevic

,

Olga Danilović (Foto: TSS)

Srpska teniserka Olga Danilović nije uspela da se plasira u polufinale čelendžera u Gvadalahari. Ona je posle dva sata i 15 minuta poražena od Tatjane Marije 2:1 (3:6, 7:6, 6:3).

Kaljari dočekuje Fjorentinu u petak od 20:30. Kladionica MaxBet nudi kvotu 3,10 na pobedu domaćina.

Srpkinja je odlično počela susret, dobila prvi set posle samo 38 minuta. Olga je kontrolisala meč i činilo se da je nadomak pobede. U drugom setu je imala prednost 4:1, kod 5:4 je imala servisa za pobedu, ali je onda sve krenulo nizbrdo. Nemica je stigla do izjednačenja, a onda u taj-brejku povela 4:1 i lagano proivela set kraju.

Olga je posustala u trećem setu. Marija je povela 3:0, odnosno 4:1 i znalački sačuvala prednost do kraja. U borbi za finale sastaje sa Ruskinjom Viktorijom Kudermetovom.