ČELSIJU DERBI Liverpulov peti poraz iz šest prvenstvenih utakmica, LŠ sve dalja od Enfilda

,

Košmar aktuelnog šampiona Engleske nikako da se završi. Liverpul je u četvrtak doživeo novi prvenstveni poraz, peti u poslednjih šest kola Premijer lige. Ovog puta je na Enfildu zasluženo slavio Čelsi sa 1:0 (1:0).

LA LIGA: Kvota u MaxBetu na pobedu Viljareala protiv Valensije je 2.15.

“Plavci” su potpuno nadigrali “crvene” u prvom poluvremenu. U 15. minutu je Timo Verner promašio zicer, a 10 minuta kasnije mu je poništen gol zbog milimetarskog ofsajda. Inicijativa se ipak isplatila u 42. minutu, kada je Mejson Maunt lepim potezima uspeo da se izbori za poziciju da šutne. Alison je bio nemoćan.

I u nastavku je Čelsi bio bolji. Bendžamin Čilvel i Verner su propustili po jednu dobru šansu, ali posle svega, navijači londonskog tima mogu da budu zadovoljni.

Čelsi je na Enfildu napravio važan korak ka plasmanu u Ligu šampiona. Za taj veliki korak je elita sada dalje od Liverpula…

(Maunt 42)

Verner prvo promašio “nepromašivo”, pa mu VAR poništio gol zbog centimetra ofsajda (VIDEO)