Četiri gola Ajaksa, tri Tadić namestio (VIDEO)

,

Sigurnim korakom fudbaleri Ajaksa nastavljaju pohod na titulu. Zabeležili su “kopljanici” u nedelju i sedmu uzastopnu prvenstvenu pobedu, pošto su na “Johan Krojf areni” savladali Spartu iz Roterdama sa 4:2 (3:0).

EREDIVIZIJA: Kvota u MaxBetu na pobedu Fejenorda protiv Groningena je 2.20.

Ponovo se u centru pažnje našao srpski reprezentativac i kapiten Ajaksa, Dušan Tadić. On nije postigao nijedan gol, ali je bio asistent čak tri puta. Odnosno, da budemo precizniji, jednom se i upisao u strelce, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

Ajaks je poveo već u 14. minutu, kada je Tadić proigrao Sebastijana Alera, a najskuplje pojačanje u istoriji kluba je lako sprovelo loptu u mrežu.

Posle poništenog gola Tadića, Aler je u 37. minutu dupllirao prednost na 2:0. Samo kod tog gola nije bio Tadić asistent, već Alvarez. Do kraja poluvremena je domaći tim stigao i do trećeg pogotka, u četvrtom minutu nadoknade.

Tadić je izveo slobodan udarac, kratko je odložio loptu do 21-godišnjeg defanzivca Pera Šursa, koji je preciznim udarcem savladao golmana Sparte.

Ajaks je sa 4:0 poveo u 50. minutu. Tadić je posle jako lepog poteza proigrao Mohameda Kudusa, koji nije imao težak zadatak sa nekih sedam metara razdaljine od protivničkog gola.

Tri minuta kasnije je Danzel Gravenberč uspeo da smanji na 4:1, a ubrzo zatim je Tadić izašao iz igre i ustupio mesto Usami Idrisiju. U samom finišu meča Gravenberč je uspeo još jednom da savlada golmana Stakelinburga za konačnih 4:2.