Miodrag Božović više nije trener fudbalera Budućnost, prenose Vijesti. On odlazi tri kola pre kraja sezone i to posle remija protiv Jedinstva u Bijelom Polju (0:0).
Nedavno smo pisali da se Budućnost nalazi u krizi i da je veoma blizu zone ispadanja. Nije pomogla ni pomoć Grada Podgorice od 2,5 miliona evra. Situacija je sve gora, a najvatreniji navijači crnogorskog šampiona su došli u trening kamp. Posle razgovora Božovićem, usledio je rastanak.
Nekadašnji trener Crvene zvezde došao je u januaru sa namerom da trgne ekipu. Ipak, u poslednje vreme je situacija veoma alarmantna, jer Budućnost poslednjih pet kola u domaćem šampionatu ne zna za pobedu, a nije postigla ni gol. Trenutno je peta na tabeli sa samo tri boda više od Jezera koje je u zoni baraža. Odlazak Božovića je usledio dan pošto je predsednik kluba Boris Spalević podneo ostavku.
Budućnost je na leto preuzeo Nenad Lalatović, ali je ekipu vodio samo 51 dan i na sedam utakmica. Nasledio ga je Dejan Vukićević i ostao do kraja godine. Od januara je trener bio Božović, a Podgorićani sada traže četvrtog trenera ove sezone.
Božović je Budućnost vodio na 14 utakmica. Ima pet pobeda, tri remija i šest poraza.