ABA LIGA

CRNA SERIJA SE NASTAVLJA Partizan pred ambisom, posle produžetka poražen i od Cibone!

,

Uroš Trifunović u prodoru na koš (Foto: Starsport)

Partizanovom posrtanju ne vidi se kraj. Kola nezadtrživo jure nizbrdo, a čini se da ni trener Sašo Filipivski ne zna kako da ih zaustavi. Crno-beli su u triler završnici, posle produžetka doživeli i šesti vezani poraz u ABA ligi. Ovog puta, pali su u regionalnom klasiku: Partizan – Cibona 87:90 (19:24, 17:13, 23:21, 21:22 – 7:10).

Naša kladionica nudi kvotu 1.90 da će Stenli da pobedi na Ol star takmičenju u zakucavanju.

Partizan je 45 minuta hodao po žici. Padao je, ustajao i na kraju pao. Sopstvenim vreškama.

Uprkos boljem otvaranju utakmice, jasno je bilo da je strah od šestog vezanog poraza okovao ruke, noge i misli košarkaša beogradskog tima. Izabranici srpskog trenera Vladimira Jovanovića su krajem prve četvrtine preuzeli kontrolu nad utakmicom, a sredinom druge četvrtine stekli i 11 poena viška. Ipak, jačom odbranom i sjajnim epizodama Uroša Trifunovića i Lazara Stefanovića, mlaih snaga, doveli su crno-bele na poena manjka na odmoru.

Uz zaista inspirisanu partiju Trifunovića, imao je Partizan minimalnu prednost sve do pred kraj četvrte četvrtine. Upravo je TRifunović pokrenuo ekipu posle 69:874 ka, činilo se odlučujućem preokretu. Stigli su crno-beli na 80:77, a do kraja je ostalo samo 13 sekundi. Gosti su posle takjm-auta izveli napad i samo četiri sekunde kasnije, Nakić je pogodio trojku za izjednačenje! Bez faula, bez reakcije domaćina, uz jedno nesrećno proklizavanje. Preostalih devet, pokušao je da iskoristi Jaramaz, ali je promašio šut za tri.

Produžetak je bio košmaran za crno-bele, kao i cela sezona. Uostalom, prve poene iz igre domaćin je ubacio 65 sekundi pre kraja (Pejdž). I pored vođstva gostiju, imao je Partizan još jednu šansu. Pri rezultati 87:89, Trifunović je ukrao loptu, a potom je pogrešio Tomas. Napravio je grešku u koracima…

Najefikasniji u Partizanu bio je Trifunović sa 20 poena (5-8 za tri). Pratili su ga Tomas sa 15, i Jaramaz sa 14. Dangubić je ubacio 13, a Janković 12 poena. Prkačin i Nakić su u Ciboni ubacili po 23 poena, s tim što je Nakić za tri šutirao 7 od 10, a Prkačin imao ukupno tri promašaja iz igre iz 12 pokušaja.

Pred Partizanom su teški dani. Ima li kočničara?