Rođen je u Novoj Varoši, ali je košarkaški gledano, Zvezdino dete. Tek što je igrački stasao, kao 20-godišnjak, bio je ključni igrač u onim turbuletnim klupskim godinama. Tada se borio za spas kluba, a sada je dočekao da osvoji prvi trofej. Za Nemanju Nedovića je to Kup Radivoja Koraća.
Klub sa Malog Kalemegdana se emotivnom porukom odužio sjajnom beku.
– Sinoć je u Nišu Zvezdino dete, neko ko uvek istraje u onome što želi, simbol požrtvovanosti, hrabrosti, odanosti i idol budućih generacija osvojilo prvi trofej kao član seniorskog tima Crvene zvezde! Nemanja, zaslužio si – objavio je klub na društvenim mrežama.
Nemanja Nedović je košarku počeo da igra u italijanskom Askoliju, gde je njegov otac profesionalno igrao rukomet. U Crvenu zvezdu je došao kao 15-godišnjak, a kada je stasao za seniorski tim bio je lider do 2012. kada je otišao u Lijetuvos Ritas. Preršao je u Golden Stejt, a igrao je za Vslensiju, Unikahu, milansku Olimpiju i Panatinaikos pre nego što se letos vratio u Crvenu zvezdu.
I dočekao je prvi trofej u klubu u kojem je i počeo.