Čudesni Alison sačuvao Liverpul u najvećem derbiju engleskog fudbala (VIDEO)

,

Duel Salaha i Fernandeša (Foto: Beta/AP)

Remi u najvećem derbiju engleskog fudbala je sasvim po meri “crvenih đavola”. Sačuvali su razmak u odnosu na arhirivala, ali je ta razlika mogla da bude i veća. Nije, zahvaljujući golmanu vladajućeg šampiona Alisonu: Liverpul – Mančester junajted 0:0.

Na meču Arsenal – Njukasl, naša kladionica nudi kvotu 2.20 za igru 1&3+.

Derbi Mančestera, odigran pre nešto više od mesec dana, bio je gotovo negledljiv. Ovaj na Enfildu bio je nešto bolji, s istim epilogom, rekosmo povoljnim za Junajted. Solskjer je došao da ne izgubi, pa je tako i postavio igru. Odbrana gostiju je smireno i lako otklanjala sve pretnje.

Samo dvadesetak santimetara delilo je Junajted od vođstva u 34. minutu. Fernandeš je odlično pucao iz slobodnog udarca i ništa tu Alison ne bi mogao, ali je lopta prošla tik pored stative. Već u sledećem napadu, viđen je prvi udarac u okvir gola. Pokušaj Firmina lako je zaustavio De Hea.

Golman Liverpula Alison se pretvorio u spasioca u završnici utakmica. Najpre je refleksno, nogom, zaustavo udarac Fernandeša sa peterca, posle odlilne akcije i ubacivanja Luka Šoa, da bi samo nekoliko minuta kasnije uspeo da ukroti šut Pogbe, takođe iz idealne situacije.

I to je bilo sve od derbija najvećih engleskih fudbalskih neprijatelja. Premalo, a za Mančester sasvim dovoljno.