ŠPANIJA

ČUDNA SCENA U ŠPANIJI Sudija prevideo grub faul, pa posle asistencije VAR-a pokazao tri crvena kartona!

,

Duel Dakonama i Okamposa (Foto: Printsktin)

Na svakih nekoliko dana VAR sistem dolazi u centar pažnje. Ipak, ovog puta je za to kriv španski sudija Huan Martinez Munera, koji je loše delio pravdu na utakmici Sevilje i Hetafea u 22. kolu La Lige.

Na meču R. Sosijedad – Kadiz, naša kladionica nudi kvotu 2.60 za duplu šansu X2.

Sevilja je slavila sa 3:0 (0:0), pa je tako Nemanja Gudelj savladao u direktnom okršaju saigrača iz reprezentacije Srbije, Nemanju Maksimovića. Ipak, mnogo zanimljivije od njihovog duela bilo je ono što se dešavalo u 53. minutu, pri rezultatu 0:0.

Hetafeov Đene Dakonam je napravio grub faul nad Lukasom Okampom, pošto ga je nagazio na nogu u jednom duelu. Taj detalj međutim Munera nije video i uopšte nije prekinuo igru.

Trener Sevilje Hulen Lopetegi bio je besan zbog toga, počeo je da vređa sudije, a umešao se i strateg Hetafea Džozef Bordalas Himenez. Na kraju, iz VAR sobe su signalizirali sudiji Muneri da prekine igru, što je on i uradio.

Otišao je potom da pogleda snimak i imao je šta da vidi. Odmah je pokazao Dakonamu crveni karton, a potom je isključio i obojicu trenera zbog nesportskog ponašanja!

Okampo je očigledno tom prilikom teže povređen, pošto ne samo da je morao da bude zamenjen, već je i odmah prebačen u bolnicu. Da čitava stvar bude još uvrnutija, u 35. minutu je upravo Okamposu poništen gol posle intervencije VAR sistema. Pokazalo se da je igrao rukom pre nego što je zatresao mrežu.

Kako bilo, utakmica je nastavljena, a Sevilja je sa igračem više ipak stigla do pobede. Važan gol postigao je El Hadadi u 67. minutu na asistenciju Džordana, a 11 minuta kasnije ponovo se oglasio VAR. Opet je poništen gol Sevilji, ovog puta En Nesiriju zbog ofsajda.

Ipak, on je na kraju, u 89. minutu, postigao regularan gol koji je priznat, za 3:0. Dva minuta pre njega se i novajlija Papu Gomez upisao u strelce, posle još jedne asistencije Džordana. Oba naša igrača su odigrala svih 90 minuta.