NEMAČKA

Čudo Hofenhajma, stigao do bodova i pored 0:2 na poluvremenu

,

Fudbaleri Hofenhajma priredili su pravo malo čudo u 30. kolu Bundeslige. Oni su na svom terenu posle velikog preokreta savladali Borusiju iz Menhengladbaha sa 3:2 (0:2).

BUNDESLIGA: Kvota u MaxBetu na trijumf Augzburga protiv Kelna je 2.80.

“Ždrepci” su poveli golovima Alesana Plee i Valentina Lazara, oba posle asistencija Markusa Tirana. Ipak, domaćin je u drugom poluvremenu potpuno promenio situaciju na terenu.

Ogromne zasluge za to idu na račun hrvatskog internacionalca Andreja Kramarića. On je već u 48. minutu prepolovio zaostatak, a zatim u 65. i doneo preokret. Između ta dva gola, u 60. minutu, Bebu je bio strelac za 2:2.

Mijat Gaćinović nije bio u konkurenciji za Hofenhajm zbog povrede.

Do bodova je stigla i Borusija Dortmund. “Milioneri” su u sredu bili bolji od Volfsburga sa 2:0 (1:0). Dortmund je poveo u 27. minutu golom Marka Rojsa, posle srećnog odbitka. Prethodno je Erling Haland bio neprecizan iz penala.

Tačku na tri boda, koji ostavljaju Borusiju u borbi za četvrtu poziciju i Ligu šampiona, postavio je Gerero u 88. minutu.