ČUDO RANĐELOVIĆA OSTALO BEZ NAGRADE Zvezda nije iskoristila dva penala, ali je ipak pobedila Radnik!

,

Au, kakva utakmica na stadionu “Rajko Mitić” u 32. kolu Superlige Srbije. Čuda je na golu Surduličana činio mladi golman Stefan Ranđelović, inače rezerva Radnika, ali su fudbaleri Crvene zvezde ipak uspeli da trijumfuju posle preokreta sa 2:1 (0:1). Pobedonosni gol je postigao Mirko Ivanić u 85. minutu!

LA LIGA: Kvota u MaxBetu na trijumf Atletiko Madrida protiv Eibara je 1.45.

Zvezda je furiozno otvorila utakmicu, imala je nekoliko solidnih šansi, ali već u petom minutu je viđena prva nemila scena. Seku Sanogo je nehotice naleteo na golmana Ivana Kostića, dugo se čuvaru mreže Radnika ukazivala pomoć, a na kraju je ipak morao da izađe iz igre. Sanogo je za taj faul dobio žuti karton, a od 18. minuta, šansu među stativama neočekivano je dobio 22-godišnji Stefan Kostić.

Praktično prvi ozbiljan zadatak Surduličanin je imao u 24. minutu. Posle šuta Marka Gobeljića lopta je pogodila Miloša Stojanovića u ruku, a sudija Stanko Ostraćanin je pokazao opravdano na belu tačku. Filipo Falko je uputio udarac, ali ga je Ranđelović “pročitao” i odbranio penal.

Devet minuta kasnije šok domaćih je bio potpun. Radovan Pankov je katastrofalno pogrešio, očajno je vratio loptu Milanu Borjanu, a Uroš Milovanović je pokupio loptu i doneo prednost Radniku. Taj rezultat je ostao do poluvremena.

Već na poluvremenu je trener crveno-belih Dejan Stanković u svlačionici ostavio Pankova i Falka, a na teren poslao Milana Pavkova i Aleksu Vukanovića. Bile su to loše izmene.

Pogotovo Pavkov, koji je u uvodnih 15 minuta nastavka promašio dva zicera. Pre jednog je Dijego Falćineli glavom pogodio stativu. Imao je potom Ranđelović još nekoliko sjajnih odbrana, posle šuteva Ivanića i Falćinelija, a konačno je Zvezda izjednačila u 54. minutu posle kornera. Seku Sanogo je bio najviši u skoku i glavom je zakucao loptu u mrežu za 1:1.

Posle toga su crveno-beli još opasnije napadali, u međuvremenu je u igru ušao i Aksel Bakajoko, koji je u 72. minutu iznudio penal, drugi za Zvezdu na meču. Ovog puta je Ivanić preuzeo odgovornost, ali je i njega Ranđelović pročitao i odbranio!

Delovalo je da će na krilima tih odbrana Radnik da preživi gostovanje na našem najvećem stadionu, ali to se ipak nije desilo. U 85. minutu je Ivanić sjajno iskombinovao sa Njegošem Petrovićem dupli pas i onda konačno savladao Ranđelovića.

Gol vredan nova tri boda i 20. uzastopne prvenstvene pobede!

CRVENA ZVEZDA – RADNIK 2:1 (0:1)
Strelci: Sanogo 54, Ivanić 85 – Milovanović 35
Sudija: Stanko Ostraćanin

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Pankov (od 46. Milunović), Degenek, Rodić, Sanogo (od 69. Petrović), Nikolić, Gavrić (od 46. Vukanović), Ivanić, Falko (od 46. Pavkov), Falčineli (od 69. Bakajoko).

Radnik: Kostić (od 18. Ranđelović), Jokić, Radmanovac, Lukić (od 56. Spasić), Bogdanovski, Radmanović, Danoski (od 56. Makarić), Stamenković, Biber, Stojanović, Milovanović (od 71. Subotić), Bainović.