ČUDO SPASILO PARTIZAN Crno-beli do pobede u 91. minutu

,

Filip Holender (Foto: Starsport)

Luda sreća uz Partizan ove subote. U 15. kolu Superlige Srbije, crno-beli su na svom terenu posle mnogo mučenja savladali Proleter iz Novog Sada sa 1:0 (0:0).

SUPERLIGA SRBIJE: Kvota u MaxBetu na pobedu Vojvodine protiv Crvene zvezde je 4.30.

Beograđani su do trijumfa stigli golom Filipa Holendera u 91. minutu, a prethodno je mađarski reprezentativac mogao da izraste u tragičara, zato što je promašio jedanaesterac.

Da je tanka linija između junaka i čoveka odgovornog za kiks, mogao je da se uveri novi napadač Partizana. On se prvobitno našao u centru pažnje u 60. minutu, kada je prevario Andrejevića, koji ga je oborio, pa je sudija Aleksandar Živković pokazao na belu tačku.

Postoji u fudbalu ono nepisano pravilo da ne treba da izvede penal onaj nad kime je faul napravljen. To se pokazalo tačnim i u subotu, pošto je golman Novosađana Petrić zaustavio šut Holendera.

Proleter je čvrsta ekipa, koja teško prima golove, a u to su se uverili i crno-beli. Jesu imali inicijativu, ali su teško dolazili do pravih šansi. Proleter propustio ogromu priliku u 90. minutu da povede. Ilić je šutirao sa ivice šesnaesterca, zatresla se prečka Popovićevog gola.

Jednu od retkih dobrih šansi Partizan je imao preko Holendera u nadoknadi vremena, Aleksandar Miljković je bio asistent, a Mađar je u padu precizno pogodio donji levi ugao Petrićevog gola.

Ostalo je 1:0 za Partizan. Izabranici Aleksandra Stanojevića su tako osvojili jako važna tri boda, pošto se u nedelju u Novom Sadu sastaju Vojvodina i Crvena zvezda, dva tima koji su uoči ovog kola bili ispred Partizana na tabeli.

PARTIZAN – PROLETER 1:0 (0:0)

Strelac: Holender 90+1
Sudija: Aleksandar Živković

Partizan: Popović, Miljković, Marković, Vujačić, Obradović, Zdjelar, Šćekić,Jojić (od 59. L, Marković), Natho (od 59. Suma), Asano (od 80. Štulić), Holender

Proleter: Petrić, Milošević, Joković, Andrejević, Kovačević, Pejić 8od 62. Mitrović), Ilić, Knežević (od 62. Milenković), Babić, Živojinović (od 62. Kojić), Mirosavljev