ČUDO U KNEŽEVINI “Sveci” vodili 2:0 na poluvremenu i izgubili, uz poklon na kraju (VIDEO)

,

Kevin Foland je poveo "kneževe" ka preokretu (Foto: Beta/AP)

Očekivali smo reviju golova u Monaku, u derbiju 11. kola Lige 1 i dobili smo je. Ipak, malo ko je očekivao da će neorikosnoveni i “večiti” šampion Francuske da izgubi prednost od dva gola na poluvremenu. Na kraju, Monako – PSŽ 3:2 (0:2)!

Francuska 2: Na meču Amijen – Klermon, naša kladionica nudi kvotu 2.20 za igru PG1.

Gost iz Pariza bio je apsolutno dominantan u prvih 45 minuta. Kilijan Mbape, rođeni Parižanin, ali dete “kneževa” je briljirao. Najpre je u 25. minutu sjajno iskoristio dubinski pas i rutinski pogodio, a 12 minuta kasnije, takođe lako, s bele tačke duplirao prednost. Do kraja poluvremena, VAR je “svecima” poništio još dva gola!

Ipak, sve je vodilo ka laganoj pobedi šampiona, ali tada se u igru umešao Kevin Foland. Memac je u dva navrata lako, iz neposredne blizine pogodio za smanjenje, pa izjednačenje, a pobedonosni gol domaćina je klasičan primer kako se poklanja trijumf. Štoper gostiju Dialo nije znao šta će s loptom, izgubio je, napravio prekršaj za penal, pa još dobio i crveni karton.

Sesk Fabregas je svojevremeno za Arsenal pogađao s penala sa slomljenom nogom. Sada je činio isto, zdrav i čitav…