Niže lige Srbije

Cvetanović golove proslavljao s devojkom

Dejan Prlina

,

Devojka na tribinama, golovi u mreži. Omaleni centarfor BASK-a Stefan Cvetanović  postigao je četiri gola i apsolutni je junak ubedljivog trijumfa nad Kolubarom u 25. kolu Srpske lige “Beograd”- 8:1 (2:0). Prilikom svakog pogotka, Cvetanović je trčao do dela tribina gde mu je bila izabranica srca, ili bi pravio rukama oblik srca, Pored  njega sjajan je bio i trostruki strelac Tomović.

BASK – KOLUBARA 8:1 (2:0)

Gledalaca: 250. Sudija: Đorđe Ćirić. Strelci: Tomović u 13, 55. i 89, Cvetanović u 37, 61, 66. i 82, Vignjević u 88. minutu za BASK, Sofronić u 56. minutu za Kolubaru. Žuti karton: Bjedov (Kolubara).

BASK: Milojević, Bajović, Mirković, Stojanović, Milanović (od 61. minuta Jevremović), Stupar, Janković (od 72. Aksentijević), Todorović (0d 66. Vignjević), Cvetanović, Mehmedović, Tomović.

KOLUBARA: Pejović, Petković (0d 66. Lazić), Cmiljanović, Marinković, Bjedov, Jeličić, Ivelja, Pavlović (od 57. Todorović), Nenadović,  (od 55. Vulić), Sofronić, Pilica.

OSTALI IZVEŠTAJI GRUPE “BEOGRAD”

STEPOJEVAC VAGA – RADNIČKI (O) 2:4 (1:2)

Gledalaca: 50. Sudija: Dušan Krstić. Strelci: Grujičić u 18. i P. Petrović u 57. za Stepojevac Vagu, a Simić u 11, Živković u 22, Milivojević u 90. i 90+1 minutu za Radnički. Žuti kartoni: Krneta. Grujičić, Gardić, Tošić (Stepojevac Vaga), Timić, Maksimović (Radnički).

STEPOJEVAC VAGA: Aleksić, Biorac, P. Stevanović, Trivan, Krneta, Gardić, Kosanović (od 59. Tošić), A. Stevanović, Grujičić, Đ. Petrović, P. Petrović.

RADNIČKI (O): Stević, Mitić (od 88. Ivanić), Radojević, Maksimović, Oreščanin, Purtić, Živković, Todić, Blagojević (od 62. Milunović), Simi, Zjača (od 79, Milivojević).

Domaćin je dva puta stizao prednost Obrenovčana, ali nije uspeo da izbegne poraz. Obrenovčani su slavili zahvaljujući golovima Milivojevića u smiraj meča. Najpre je Milivojević postigao gol glavom, a u prvom minutu nadoknade vremena posle kontranapada i asistencije Simića.

PRVA ISKRA – GRAFIČAR 0:2 (0:1)

Gledalaca; 100. Sudija: Uroš Cmiljanić. Strelci: Senić u 6. i Cvetković u 87. minutu. Žuti kartoni: Krsmanović (Prva iskra), Pantić, Sredojević, Nikolić (Grafičar).

PRVA ISKRA: Roksić, Stefanović (of 69. Anđelić), Krsmanović, Cerović, Stamenić (od 46. Kojić), Karić, Grujičić, Đorđević (od 57. Ilić), Đurđević, Obradović, Grozdanoski.

GRAFIČAR: Stanković, Bumbar, Zorić, Stojić, Sredojević, Pantić, Cvetković (od 88. Kuzmanović), Nikolić, Senić (od 65. Anđelković), Šarčević, Stanojev.

Dve kontre, za dva gola i tri boda. Grafičar je opravdao ulogu favorita.

BSK (BORČA) – GSP POLET DORĆOL 2:0 (2:0)

Gledalaca: 150. Sudija: Miroslav Milenković. Strelci: Nikolić u 21, Dunjić u 35. minutu (penal). Žuti kartoni: Pojužina, Ćurguz (GSP Polet Dorćel).

BSK (BORČA): Babić, Milovanović, Dunjić (Stegnjajić), Obradović, Stanković, Vujović, Nikolić, Jovanović (Fijuljanin), Dimić, Vančagović.

GSP POLET DORĆOL: Tatić, Mladenović, Petrović, Erčić, Ćurguz, Pojućina, Ilić, Avram (Mićić), Nešić, Dabetić, Vuković, Miletić.

Borčanci su propustili priliku da nanesu ubedljiviji poraz gostima. Pobednik je rešen već u prvih 45 minuta, Golman GSP Poleta Tatić, prilikom odlične intervencije u drugom poluvremenu udario je glavom u stativu, pa je do kraja meča igrao sa čalmom na glavi.

RADNIČKI (NB) – SOPOT 0:0

Gledalaca: 100. Sudija: Miloš Živanović. Žuti karton: Čelar (Radnički).

RADNIČKI (NB): M. Lazarević, Došen, Bogdanović (od 62. Dimitrić), Todorović (od 46. Vukašinović), Ostojić, J. Lazarević, Bogdanovski, Milenković, Čelar (od 46. Nikolić), Miletić, Jezdović.

SOPOT: Savić, Mastelica (od 80. Petković), Ristivojević, Čolović, Aleksovski, Bajić, Dobresko, Zekaj, Gluhović (od 55. Lapčević), Tintor, Marković (od 89. Belić).

Gosti su imali nekoliko sjajnih prilika. Mogli su i do sva tri boda, ali mogli su i da meč završe praznih ruku. Ipak, golman Savić je u 88. minutu odbranio odličan šut Dimitrića i sprečio radost domaćina.