SLAVLJE NA BANJICI Zvezda petardom overila treću uzastopnu titulu prvaka Srbije!

Bojan Brezovac

,

Ono što se već duže vreme znalo, danas je dobilo potvrdu na Banjici. Fudbaleri Crvene zvezde su zvanično ponovo prvaci Srbije, treću godinu u nizu. Posle dve titule na čelu sa Vladanom Milojevićem, svoje ime zlatnim slovima upisuje i Dejan Stanković iako je i ova sezona oboležena MIlojevićem. Uprkos tome, Stanković je odradio ono što se i očekivalo od njega. Sačuvao je stečenu prednost bez većih problema, a 31. titula je obezbeđena već u prvom meču po izlasku iz vanrednog stanja. Rad – Crvena zvezda 0:5!

Neizvesnost je trajala svega dvadesetak minuta kada je Mirko Ivanić postigao gol, tada su se svi planovi domaćina raspali pa su izabranici Dejana Stankovića radili šta hteli protiv Rada. Na kraju je moglo da bude i više od pet golova u mreži Rada. Moramo da pohvalimo i Vukanovića koji je postigao dva gola, strelci su bili Ben i Degenek.

U preostala tri kola Zvezda nema rezultatski imperativ, a glavna preokupacija aktuelnog šampiona države je kako što bolje proslaviti titulu.

Ekipa Dejana Stankovića dominirala je protiv pretposlednjeplasiranog tima na tabeli. Od samog starta nametnuli su svoj ritam i gol je praktično visio u vazduhu od samog starta. Prvi gol videli smo u 24. minutu.

Vukanović je prošao Perendiju, koji je igrao odlično do tog trenutka, ali je defanzivac Rada srušio napadača Zvezde u kaznenom prostoru i sudija je pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo Mirko Ivanić i rutinski je realizovao penal za vođstvo Zvezde. Šest minuta kasnije, mrežu je zatresao štoper Srđan Babić posle sjajne, uigrane akcije.

Ben je izveo slobodan udarac sa 35 metara, dodao je kratak pas do Mirka Ivanića, koji ubacuje loptu na penal za usamljenog Babića.

Babić nije imao težak zadatak da zatrese mrežu i duplira prednost. Treći pogodak delo je Alekse Vukanovića, koji je pogodio u 36. minutu.

Asistirao mu je Ben, a iskosa je Vukanović zatresao mrežu za 3:0. Drugo poluvreme je odrađeno rutinski za konačnih 5:0.

DRUGO POLUVREME

90′ Kraj utakmice!

82′ GOL! Strelac je Vukanović, posle asistencije Mirka Ivanića.

74′ Bomba Jovančića, ali stativa.

58′ GOL! Ben je centrirao iz kornera, loše je procenio golman Marković let lopte i Degenek glavom zakucava loptu u mrežu.

52′ Ništa novo na početku drugog poluvremena. Zvezda nastavlja sa napadima.

PRVO POLUVREME

45′ (0:3) Kraj prvog poluvremena.

35′ GOOOOL Zvezda sve rešava u finišu prvog poluvremena. Vukanović za 3:0!

30′ (0:2) GOOOOOL Sve je već jasno. Novi gol Zvezde, ovoga puta je Babić strelac. Jasno je da Zvezda na ovom meču i matematički dolazi do titule!

24′ (0:1) GOOOOOL Mirko Ivanić rutinski postiže gol za prednost crveno-belih.

15′ Šut Tomane u okvir gola sa ivice kaznenog prostora, ali semafor se ne menja.

13′ Rad prvi put ulazi u kazneni prostor Zvezde, ali ozbiljnije pretnje za Borjana nije bilo.

6′ Ređaju se napadi Zvezde. Za sada golman Rada odoleva.

2′ Odmah je Zvezda krenula napadački. Vukanović je odmah bio u šansu, a odmah potom i Ben. Rezultat ostaje ne promenjen.